Soft start

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Pet kol 30, 2013 11:31 pm

dok vi razglabate, ja cu bubat primjere:D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Pet kol 30, 2013 11:45 pm

davorin..
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la davorin » Pet kol 30, 2013 11:58 pm

Dobar rad, uz malu primjedbu: 330nF/~250V je veliki kondenzator i treba više mjesta, a zgodno je ostaviti odmah mjesto za 2 komada u slučaju da treba kombinirati kapacitete.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 8:48 am

Sviđa mi se. Dat ću ti raster i veličinu na 0.33.. :P
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 8:57 am

u pravu si Davorin, no ovo je ionako bilo karikativnog karaktera obzirom da znam da će mi Dean plakat da on ima samo fensi šmensi komponente čudnovatog rastera :P

Deane, pretpostavljam da su neke wime MKP kojih imaš oveći broj pa sam provjeri i znat cu po tome (priznaj da nisi precizan u mjerenju, bit će ti lakše :P )
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 9:00 am

Imam onih Rifa o.33 sa Hreliča, pa sam mislio njih uvalit..(onih MP3).
A jel može jedan 47 oma/25 W otpor ? (cjenovno je isto) ?







(stisnuo sam edit umjesto reply...sorry :))
LP, S@ki
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la davorin » Sub kol 31, 2013 9:06 am

Dean napisao:Imam onih Rifa o.33 sa Hreliča, pa sam mislio njih uvalit..(onih MP3).
A jel može jedan 47 oma/25 W otpor ? (cjenovno je isto) ?

Pozor!
Kondenzator od 0,33uF je trajno pod mrežnim napoom i mora biti za to i namjenjen! (piše na njemu!)
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Soft start

PostPostao/la tubeman » Sub kol 31, 2013 9:18 am

Moram pitati....
Treba li uopće soft start za trošila tog tipa do 500-600 W ?
Tek za snage od 500-600 W, i ti samo s toroidnim transformatorom to može imati smisla.
Tek ako se radi o značajno većim snagama to ima smisla, ali onda postoje i sasvim druga pravila projektiranja.
Druga stvar je ako se radi o izživljavanju (priznajem da to svi radimo :) ).
Puno veća korist za elektroniku iza transformatora je odgoda anodnog napona ( s eventualnom stabilizacijom) i postepeno dizanje napona grijanja (ako se koristi DC grijanje).
Tu se onda možemo ispucati sa gadgetima do mile volje. Bar će biti korisno. Cijevi će dulje trajati i nećemo biti u napasti pokrenuti uređaj prije nego se uspostave potrebni radni uvjeti.
Ovako, za trošilo od 200-300 W ikakav koristan efekt je nula bodova.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 9:19 am

davorin napisao:
Dean napisao:Imam onih Rifa o.33 sa Hreliča, pa sam mislio njih uvalit..(onih MP3).
A jel može jedan 47 oma/25 W otpor ? (cjenovno je isto) ?

Pozor!
Kondenzator od 0,33uF je trajno pod mrežnim napoom i mora biti za to i namjenjen! (piše na njemu!)

Mislio sam na ove...
Slika
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la deleted user » Sub kol 31, 2013 9:20 am

davorin napisao:Kondenzator od 0,33uF je trajno pod mrežnim napoom i mora biti za to i namjenjen! (piše na njemu!)


Ako se ne varam WIME imaju oznaku X2 za tu namjenu?
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron