Interkonekt od 4 m

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Klokan » Ned sij 04, 2015 9:00 pm

joe dalton napisao:
tom_hifi napisao:RCA kablovi takve dužine će imati poveći kapacitet i biti dosta zahtjevan teret za izvor zvuka. Osobno bih koristio buffer na izvoru i uradio interkonekte od srebra pošto imaju znatno manji kapacitet. ~20pF/metar (ako ih dobro napraviš :) ).


Kakve veze ima materijal vodiča s kapacitetom?
Kapacitet ovisi isključivo o dielektriku i geometriji (površini i razmaku) elektroda.


Ovo je i mene ubolo u oko....Koliko ja znam o materijalu vodica (srebro, bakar, jednorogove dlake) ovisi otpor vodica po jedinici duzine a kapacitet nekakvog interkonekta o dielektriku izmedju negativnog i pozitivnog pola te njihovoj udaljenosti.
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tom_hifi » Ned sij 04, 2015 9:06 pm

Puno lakse je nabaviti par metara srebra i debljeg promjera dielektrik nego s bakrom. I s bakrom nikad nisam uspio doći ispod 30pF/m, dok sa srebrom mogu i ispod 15pF. Znam o čem pričam, nisam jedan kabel napravio već stotine. Pričam iz iskustva.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la joe dalton » Ned sij 04, 2015 10:22 pm

tom_hifi napisao:Puno lakse je nabaviti par metara srebra i debljeg promjera dielektrik nego s bakrom. I s bakrom nikad nisam uspio doći ispod 30pF/m, dok sa srebrom mogu i ispod 15pF. Znam o čem pričam, nisam jedan kabel napravio već stotine. Pričam iz iskustva.

Hoces reci da si iskustvom dosao do neke nove fizike ili sta?
Mislim da si fulao forum ovakvim postovima.
To ti mozda moze proci negdje drugdje...
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la deleted user » Ned sij 04, 2015 10:34 pm

:violence-duel:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tubeman » Ned sij 04, 2015 10:45 pm

Ha, opće je poznato da su fizikalni zakoni kod reprodukcije zvuka nevjerodostojni i jako kompromitirani.
To je zako kada se tvrdi se da zvuk pliva u ovojnici oko žice, i da fizikalni zakoni vrijede tek oko 85%. Ostalo je metafizika :)
Tada i osigurači imaju zvučni identitet, a o štekerima da i ne govorimo :)
I možeš se hebati ako to ne čuješ.
Ostaje ti samo da se praviš ili da priznaš da si papak :) :)

Predlažem inicijativu za osnivanje kluba audio papaka :)
U prvoj godini članstvo bi bilo besplatno.:) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tom_hifi » Ned sij 04, 2015 10:59 pm

joe dalton napisao:
tom_hifi napisao:Puno lakse je nabaviti par metara srebra i debljeg promjera dielektrik nego s bakrom. I s bakrom nikad nisam uspio doći ispod 30pF/m, dok sa srebrom mogu i ispod 15pF. Znam o čem pričam, nisam jedan kabel napravio već stotine. Pričam iz iskustva.

Hoces reci da si iskustvom dosao do neke nove fizike ili sta?
Mislim da si fulao forum ovakvim postovima.
To ti mozda moze proci negdje drugdje...


Spominjem kapacitete kablova koje sam uspio vlasnoručno složiti. Nigdje ne spominjem zvuk, fiziku ili ne pljujem po istoj ili kažem da sam isprobao sve mogućnosti.

tubeman napisao:Ha, opće je poznato da su fizikalni zakoni kod reprodukcije zvuka nevjerodostojni i jako kompromitirani.
To je zako kada se tvrdi se da zvuk pliva u ovojnici oko žice, i da fizikalni zakoni vrijede tek oko 85%. Ostalo je metafizika :)
Tada i osigurači imaju zvučni identitet, a o štekerima da i ne govorimo :)
I možeš se hebati ako to ne čuješ.
Ostaje ti samo da se praviš ili da priznaš da si papak :) :)

Predlažem inicijativu za osnivanje kluba audio papaka :)
U prvoj godini članstvo bi bilo besplatno.:) :)


No comment!
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la s@ki » Ned sij 04, 2015 11:04 pm

nitko ne osporava kvalitetu kabela koje radiš al moram priznati da se ne sjećam ni iz srednje ni s faksa da sam u ijednoj literaturi našao da kapacitet ovisi o materijalu elektroda.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la pinco » Ned sij 04, 2015 11:05 pm

Sve je počelo sa dva logitech suba u 6 kvadrata ima par god, tada su pali prvi kabeli, sad ih je već na stotine, referenca dobroga zvuka je neupitna...
http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... 71&page=85" target="_blank
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tom_hifi » Ned sij 04, 2015 11:27 pm

s@ki napisao:nitko ne osporava kvalitetu kabela koje radiš al moram priznati da se ne sjećam ni iz srednje ni s faksa da sam u ijednoj literaturi našao da kapacitet ovisi o materijalu elektroda.


Ne, ja to uopće nisam učio ... Jesam li igdje osporio fiziku i rekao da ne vrijedi? Mislim da me i ti poznaš bolje od toga. Jesam ih napravio puno, i dalje ću ih raditi, a ovdje sam napisao svoje zapažanje! Nigdje nisam nikog osporavao niti se pravim pametan. Ako jesam, moje isprike.

Oko kabela neću više govoriti na ovom forumu (puno sam i pisao oko istih .... )

pinco napisao:Sve je počelo sa dva logitech suba u 6 kvadrata ima par god, tada su pali prvi kabeli, sad ih je već na stotine, referenca dobroga zvuka je neupitna...
http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... 71&page=85" target="_blank" target="_blank" target="_blank


Pinco, molio bih te da ne vrijeđaš. Bezobrazan si.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la pinco » Ned sij 04, 2015 11:38 pm

Di je tu uvrida, nastupaš ka znalac, a savjet ti nije pokriven ni sa elektrotehničke strane a kolko se vidi ni iz iskustva. To prolazi na audiofilu, oni volu te priće, rješili su se ljudi koji znaju problematiju ( ćast iznimkama! ), a uporno držu stranu svemu šta pogoduje distributerima. Tako da su priće o štekerima, slušanju lemnoga spoja, kriogenome tretiranju šuko utikaća itekako dobrodošle.... Bitno da neko "čuje" razliku, i da se isplati.....
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron