Atenuacija signala optocouplerom

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la tom_hifi » Ned pro 13, 2020 9:12 am

Da se nadovežem ovdje, nitko nije ništa odgovorio.

Ako se naruče iz Farnella 50kom, cijena svega ispadne ~125 funti.

farnell.jpg


To po komadu ispadne ~21kn. No, meni ne treba 50kom niti 30kom, pa ako nas se skupi, možemo kupiti, ako ne, nećemo.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la Edison » Ned pro 13, 2020 1:06 pm

Tome, mislim da u Farnellu nemaju NSL-32SR2S nego NSL-32SR2. Ono S na kraju znaci sorted. Ovih koji nisu sortirani treba vise da bi se izabrali parovi. I ako ce se narucivati. treba pozuriti jer iza Nove godine GB nije vise u EU. Ne znam kako onda ide s porezom i ostalom...

21 kn je odlicna cijena, kad bi bili upareni. Ako treba kupiti 5-6x vise, onda i nije tako odlicna... ;)

Zar nije prije Farnell isao preko Alt-pro, i ono su tu znali dosta zalihvariti...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la tom_hifi » Ned pro 13, 2020 1:39 pm

Altpro više ne hendla Farnell koliko ja znam.

Da, u pravu si. Mogu provjeriti cijenu u Digikey, to ću sutra. No, zasad smo samo ti i ja zainteresirani ...
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 13, 2020 2:44 pm

tom_hifi napisao:Altpro više ne hendla Farnell koliko ja znam.

Da, u pravu si. Mogu provjeriti cijenu u Digikey, to ću sutra. No, zasad smo samo ti i ja zainteresirani ...


Khm, khm...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la Johnny » Ned pro 13, 2020 3:35 pm

Jednom sam se igrao i sa tim. LDR pot se izvodi u tim projektima kao serijski fiksni otpornik i varijabilni shunt otpornik prema masi. Tako ja spajam pravi potenciometar i čuje mi se bolje. Biraju se da budu podjednaki. Ako su fiksni i varijabilni otpornik isti maksimalno pojačanje toga kao pasivnog preampa je 0.5. Grafitni pot je linearniji od optocouplera.
Johnny
 
Postovi: 228
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la gilhooley » Ned pro 13, 2020 7:12 pm

Malo pažljivijim slušanjem ionako vedrih i otvorenih Alpair 10.3, došao sam sam do spoznaje da se uz ovu vrstu atenuacije bolje čuju piskavi suglasnici, odnosno zubni sibilanti kako kaže web... :lol: ili po naški c, z, s.

O Bože kako znam srat... :dance:

Čujne su i bolje uočljive nepravilnosti u izvođenju kompozicije, potezanja rukom po žici od gitare, udarci mehanike unutar harmonike ili rezonancija korpusa kod gitare...

Ne znam, i dalje se trudim čuti i ustanoviti... Ali bolje (meni) definitivno jest.

Grill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la Johnny » Ned pro 13, 2020 7:45 pm

Usporedi sa grafitnim potenciometrom u istom sklopu. Da se ne uspoređuju kruške i jabuke nek bude iste impedancije. Ja sam imao čini mi se čestu kombinaciju. 5k serijski i 5k ldr prema masi
Johnny
 
Postovi: 228
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la gilhooley » Ned pro 13, 2020 9:33 pm

Poslušao ovo primjerice s CD-a:

Watch on youtube.com


Tuba i harmonika kao da su pored mene, samo još nedostaje živahna Tirolka u mojem krilu...

Izvrsna reprodukcija, živo i iskričavo.
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la SasaKC83 » Ned pro 13, 2020 10:03 pm

Farnell može preko Slovenije...
SasaKC83
 
Postovi: 1046
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Atenuacija signala optocouplerom

PostPostao/la tom_hifi » Pon pro 14, 2020 8:39 am

Digikey 50 kom. Poštarina piše FREE, šalje se DHL-om.

digikey.jpg


Znači, tu ispada komad oko 20kn. I to su oni sa S nakraju.

Gillhooley može reći više dali se plaća još što dodatno na tu cifru. Eto.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju