Soft start

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 9:21 am

@Tubeman;
Imam u ispravljaču za GU50 2 x 2000uF i 3 x 500 uF, i za grijanje jedno 6A, pa sam mislio da će pomoči... :oops:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 9:27 am

Sve je to k... ak nemaš bar pol farada nakon trafa :P :)

jok.... MP3 ne prolazi, samo flac :P :doh:
ja ne vidim razloga zašto nebi išli... :)
ako dobro čitam po netu, typical aplications:
Capacitors connected to the mains
between phase and neutral or phase and
phase conductors
Installation category II in accordance
with IEC 60664, pulse peak voltage < 2.5 kV


Ja bi radije išao na par komada manje snage. manje prostora zauzmu, veća je površina za luftanje.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la davorin » Sub kol 31, 2013 10:41 am

s@ki napisao:Sve je to k... ak nemaš bar pol farada nakon trafa :P :)
...

Energija ispravljača na 450V i 5500uF je ~560J, a kod napajanja od 60V bi za istu energiju trebalo imati ~310000uF!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Soft start

PostPostao/la audio kutak » Sub kol 31, 2013 1:54 pm

Dean napisao:Mislio sam na ove...
Slika

ne, moraju biti sa X2 oznakom... imaš ih u Elmatisu za jeftinoću... mislim da je poželjno da su novi...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 2:46 pm

Znači, dobri buju... :D
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 4:48 pm

audio kutak napisao:ne, moraju biti sa X2 oznakom... imaš ih u Elmatisu za jeftinoću... mislim da je poželjno da su novi...

To onak pausalno ili si bacio pogled na datasheet od ovih?

Da odmah odgovorim, OT:
Shema input selektora je vrlo jednostavna, sa chincha na relej, 1Mohm odmah na masu, 1relej preklaepa jedan kanal. Kod napajanja releja zastitna dioda, releji se preklapaju preko tranzistora jer smo htjeli ostaviti mogucnost upravljanja arduinom I sl. Ako se koristi prekidac moze naravno bez njih. Od napajanja pojedinog releja prema masi otpornik I led. Mase napajanja I signala kompletno odvojene.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la audio kutak » Sub kol 31, 2013 4:53 pm

s@ki napisao:
audio kutak napisao:ne, moraju biti sa X2 oznakom... imaš ih u Elmatisu za jeftinoću... mislim da je poželjno da su novi...

To onak pausalno ili si bacio pogled na datasheet od ovih?


vidio sam to u hrpi Elektorovih projekata, vidio sam što je radila ekipa sa drugih foruma, njihove provjerene projekte,
također sam vidio to u gomili napajanja za računala te u drugim elektronskim uređajima otkada znam za sebe....
svugdje su bili X2 kondovi...

nije to valjda bez vraga??
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 5:19 pm

nisam na to mislio / krivo si shvatio.

Htjedoh reć da si čovjeku dao paušalni odgovor temeljem toga što na slici nigdje nisi vidio da piše X2 pa automatski kond ne valja.

Ako pogledaš stranicu proizvođača cijela MP3 serija se koristi u iste svrhe a razlike među X2 i X1 primjerice su samo u "pulse peak voltage", kod X2 < 4 kV a X1 <5kV.


Nadalje, postoji X i Y serija. X serija su "accross the line" kondovi i dok se Y serija koristi u "line to ground" aplikacijama.
Konkretno, X seriju ćeš koristiti u slučaju gdje rikavanje konda ne može dovesti do opasnosti po uređaj ili onog koji ga koristi, a Y obratno (primjerice, gdje može doći do kratkog spoja faze na šasiju uređaja). Zbog svoje konstrukcije Y kondovi su manjih kapaciteta,u pravilu ispod 0.1uF. Koriste se većinom metalfilm Y kondovi koji bi u pravilu trebali riknut tako da odu u prekid a ne kratki spoj.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la audio kutak » Sub kol 31, 2013 8:12 pm

s@ki napisao:nisam na to mislio / krivo si shvatio.

Htjedoh reć da si čovjeku dao paušalni odgovor temeljem toga što na slici nigdje nisi vidio da piše X2 pa automatski kond ne valja.



htjedoh time reći da se u tim slučajevima najčešče koriste X2 kondovi a to oni sa njegove slike nisu
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 8:33 pm

nego ?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju