Soft start

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 8:53 pm

nego...ajmo dalje,,,

gospodo, evo fajlic ako će tko htjet sam raditi..

EDIT : ispravljena greška na pločici, zadnji desni otpronik bio kratko spojen
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la joe dalton » Sub kol 31, 2013 10:16 pm

audio kutak napisao:
s@ki napisao:nisam na to mislio / krivo si shvatio.

Htjedoh reć da si čovjeku dao paušalni odgovor temeljem toga što na slici nigdje nisi vidio da piše X2 pa automatski kond ne valja.



htjedoh time reći da se u tim slučajevima najčešče koriste X2 kondovi a to oni sa njegove slike nisu

Prije nego se zaletiš vidi malo datasheet:
http://www.wima.com/EN/mp3x2.htm
Pogotovo ako ne znaš š to piše na kondovima s druge strane. ;)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 10:43 pm

raster je 23 mm...
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 11:03 pm

:whistle:


mislim... :naughty:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la Dean » Sub kol 31, 2013 11:26 pm

Ponesi file sutra...
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la Schultz » Sub kol 31, 2013 11:51 pm

Ispecite i meni jednu, dvije plošcice....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Soft start

PostPostao/la s@ki » Sub kol 31, 2013 11:53 pm

napravit ćemo opet nekolicinu pa ak bude zainteresiranih....
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Soft start

PostPostao/la pamook » Ned ruj 01, 2013 7:24 am

s@ki napisao:napravit ćemo opet nekolicinu pa ak bude zainteresiranih....


prijavljujem se za dvi-tri :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Soft start

PostPostao/la tubeman » Ned ruj 01, 2013 10:59 am

Osobno mislim da svi ti X2 kondenzatori nisu idealno rješenje u audio aplikacijama.
Naziv WIMA ne garantira da će baš svaki kondenzator biti dobar za sve.
Zna se za što su X2 namijenjeni, i što im je glavna funkcija: RF i EMI atenuacija u grani izmjenične struje.
Za to su optimizirani i zato im je cijena niska i lako su nabavljivi u neograničenim količinama.

Usuđujem se podsjetiti na više puta prožvakanu priču o ESR-u...
Ovdje bi se pomislilo da su upravo idealni jer u pravilu imaju (moraju imati) nizak ESR, tolerancija OK, MKP, radni naponi upravo idealni, ali.....
Zato je važno znati i puno više parametara od kapaciteta, tolerancije i ESR-a a ne oduševljavati se u našoj maniri i očekivati da će se krasan kolač ispeći od znate već čega :) :) :)
To ne znači da pojačalo s takvim veznim kondenzatorima neće svirati, ali zadržavam pravo vjerovati da neće biti baš bolja od onih "iz visoke klase".
Rješenje najvećeg problema u cjevašima (odmah iza transformatora) sigurno ne leži u odbačenim svičerima :(

Za ovakav projekt će biti upravo idealni :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Soft start

PostPostao/la joe dalton » Ned ruj 01, 2013 12:46 pm

tubeman napisao:Osobno mislim da svi ti X2 kondenzatori nisu idealno rješenje u audio aplikacijama.
Naziv WIMA ne garantira da će baš svaki kondenzator biti dobar za sve.
Zna se za što su X2 namijenjeni, i što im je glavna funkcija: RF i EMI atenuacija u grani izmjenične struje.
Za to su optimizirani i zato im je cijena niska i lako su nabavljivi u neograničenim količinama.

Usuđujem se podsjetiti na više puta prožvakanu priču o ESR-u...
Ovdje bi se pomislilo da su upravo idealni jer u pravilu imaju (moraju imati) nizak ESR, tolerancija OK, MKP, radni naponi upravo idealni, ali.....
Zato je važno znati i puno više parametara od kapaciteta, tolerancije i ESR-a
a ne oduševljavati se u našoj maniri i očekivati da će se krasan kolač ispeći od znate već čega :) :) :)
To ne znači da pojačalo s takvim veznim kondenzatorima neće svirati, ali zadržavam pravo vjerovati da neće biti baš bolja od onih "iz visoke klase".
Rješenje najvećeg problema u cjevašima (odmah iza transformatora) sigurno ne leži u odbačenim svičerima :(

Za ovakav projekt će biti upravo idealni :) :)

Mislim da je Ilimzn jednom napisao da su baš X2 kondenzatori jako dobri kao vezni u audio aplikacijama.
A i meni zvuči logično da bi trebali biti pa me malo čudi ovakva tvrdnja.
Molim te da malo elaboriraš ovo boldano? Na koje još parametre misliš konkretno?

Edit
Evo i link: http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=25&t=314&p=6947&hilit=folija#p6947
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju