nego...ajmo dalje,,,
gospodo, evo fajlic ako će tko htjet sam raditi..
EDIT : ispravljena greška na pločici, zadnji desni otpronik bio kratko spojen
audio kutak napisao:s@ki napisao:nisam na to mislio / krivo si shvatio.
Htjedoh reć da si čovjeku dao paušalni odgovor temeljem toga što na slici nigdje nisi vidio da piše X2 pa automatski kond ne valja.
htjedoh time reći da se u tim slučajevima najčešče koriste X2 kondovi a to oni sa njegove slike nisu


s@ki napisao:napravit ćemo opet nekolicinu pa ak bude zainteresiranih....
tubeman napisao:Osobno mislim da svi ti X2 kondenzatori nisu idealno rješenje u audio aplikacijama.
Naziv WIMA ne garantira da će baš svaki kondenzator biti dobar za sve.
Zna se za što su X2 namijenjeni, i što im je glavna funkcija: RF i EMI atenuacija u grani izmjenične struje.
Za to su optimizirani i zato im je cijena niska i lako su nabavljivi u neograničenim količinama.
Usuđujem se podsjetiti na više puta prožvakanu priču o ESR-u...
Ovdje bi se pomislilo da su upravo idealni jer u pravilu imaju (moraju imati) nizak ESR, tolerancija OK, MKP, radni naponi upravo idealni, ali.....
Zato je važno znati i puno više parametara od kapaciteta, tolerancije i ESR-a a ne oduševljavati se u našoj maniri i očekivati da će se krasan kolač ispeći od znate već čega![]()
![]()
To ne znači da pojačalo s takvim veznim kondenzatorima neće svirati, ali zadržavam pravo vjerovati da neće biti baš bolja od onih "iz visoke klase".
Rješenje najvećeg problema u cjevašima (odmah iza transformatora) sigurno ne leži u odbačenim svičerima
Za ovakav projekt će biti upravo idealni![]()
Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost