Strana 1 od 2

Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 12:44 pm
Postao/la davorin
Za izradu stereo audio preklopnika (izbor između 3 izvora signala prema 3 različita pojačala) sam zbog brzine izrade (treba mi sutra! :lol: ) iskoristio kutiju od "Data Switch"-a (jedan ulaz sa DB25 na 4 izlaza sa DB25) koja je korištena u devedesetim za izbor jednog od 4 printera na računalo. Takva oprema se više ne koristi, pa sam bez grižnje savjesti(uređaj je bio ispravan!) uklonio kompletan sadržaj i iskoristio samo kutiju.
Upotrijebio sam 2 "nova"(zapravo su iz '50-ih, ali nekorišteni!) keramička preklopnika sa 3 preklopa sa 3 položaja, sa posrebrenim kontaktima. Završio sam montažu, a poslije podne ostaje ožičljenje i provjera ispravnosti prije pakovanja za TF.

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 12:56 pm
Postao/la s@ki
a nebi prije puta onak nabrzinu i par trafića namotao i slozio pojačalo ? :D :clap: :lol:

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 1:41 pm
Postao/la audio kutak
može meni onak usput, 2 pizze sa ribama i krigla piva? :roll:

svaka čast .... kada imaš znanje ..... i dijelova !

vidiš, meni to nikad nije trebalo ali.... izgleda da će trebati.... pa pažljivo pratim razvoj događaja.....

Čije RCA činčeve uzimaš kada ih toliko imaš? Gdje nabavljaš? Jel su jeftini a kvalitetni?

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 6:13 pm
Postao/la davorin
Naprava je završena, ali bojanje i glancanje će doći na red nakon TF-a.
RCA konektori su kupljeni preko eBay-a(~2$/komad) i nisu ništa specijalno, ali su solidne izvedbe.

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 6:49 pm
Postao/la audio kutak
buš znal koji su ti ulazi a koji izlazi? :o

osim ako si slagal po oznaci I/O koja je ostala na kučištu...

jednostavno i svrsihodno.....

sada čekamo verziju od Edisona ! :mrgreen:

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 7:11 pm
Postao/la davorin
audio kutak napisao:buš znal koji su ti ulazi a koji izlazi? :o

osim ako si slagal po oznaci I/O koja je ostala na kučištu...

Potpuno je svejedno koja strana je ulazna ili izlazna jer je uređaj bidirekcionalan.(obična žica! :lol: )

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 7:21 pm
Postao/la Dean
Svaka ti dala! Ali ja bi ipak špricnuo prednju stranu :mrgreen:

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 8:02 pm
Postao/la Edison
davorin napisao:Potpuno je svejedno koja strana je ulazna ili izlazna jer je uređaj bidirekcionalan.(obična žica! :lol: )


Ali da si stavio neku "audiofilsku zicu", onda ne bi bilo svejedno.
Nju jos u tvornici nauce u kojem smjeru struja treba teci... :lol:

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 8:03 pm
Postao/la Edison
Dean napisao:Svaka ti dala! Ali ja bi ipak špricnuo prednju stranu :mrgreen:


Dodji u Sibenik pa spricni na licu mjesta... :lol:

Re: Audio preklopnik

PostPostano: Čet svi 23, 2013 8:08 pm
Postao/la Khadgar2007
Neće se on nigdje pojaviti sve dok mi ne da 0,5kg šelaka. :ugeek: