Strana 1 od 1

Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 12:57 pm
Postao/la Schultz
Trebam pitanje znalaca...

Naime, pronašao sam u garaži dobro zatvorenu tubicu silikonske paste za ispod liskuna/tranzistora i slično.

Stoji zatvorena cca 10/15 godina. Na oko i na opip je sasvim u redu. Nema nikakvog neugodnog mirisa niti ne izgleda loše. Konzistencija je kao novo.

Znači, pitanje.

Koliki je rok upotrebe takvih pasti? Da li ima potencijalnih opasnosti?

Re: Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 2:21 pm
Postao/la audio kutak
ima opasnosti ako probaš kakvog je okusa nakon tolikih godina! :lol:

šala mala, ako nije otvarana trebala bi biti sasvim ok.... najlakše da je isprobaš na onom malom stabilizatoru
koji si uzeo za headamp, izmjeri temperaturu bez paste i sa pastom....

Ovu koju ja koristim, stara je 5, 6 godina.... i kao nova je, bitno da je dobro čuvana...

eto, 5 lipa od mene... ;)

Re: Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 2:25 pm
Postao/la sonny
Bas neki dan gnjecio silikone stare 10tak godina... Uredno, cvrsto... Bez problema... Ak je dobro njoj, bit ce dobro i stabilizatorima :mrgreen:

Eto casa Terana ucini od mene :D

Re: Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 3:27 pm
Postao/la Schultz
sonny napisao:Eto casa Terana ucini od mene :D


To ja sam sebi već godinama ponavljam....

Re: Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 3:28 pm
Postao/la Schultz
sonny napisao:Bas neki dan gnjecio silikone stare 10tak godina... Uredno, cvrsto... Bez problema... Ak je dobro njoj, bit ce dobro i stabilizatorima :mrgreen:



Ovo lajkam....!

Re: Silikonska pasta

PostPostano: Čet ožu 26, 2015 3:29 pm
Postao/la audio kutak
sonny napisao:Bas neki dan gnjecio silikone stare 10tak godina... Uredno, cvrsto... Bez problema... Ak je dobro njoj, bit ce dobro i stabilizatorima :mrgreen:

Eto casa Terana ucini od mene :D


tak ti njoj gnječiš silikone? uh, što ti je teško.... milina jedna... :lol: :lol: