JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Schultz » Sub sij 14, 2017 7:57 pm

tubeman napisao:Hoće li od toga biti neke velike koristi - neće i sve se svodi na onu konstataciju "što je muškarac stariji, igračke su mu skuplje".


Sve je rečeno u ovoj jednoj rečenici..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inače VB je jedan od najboljih RAD alata i dugo sam radio u njemu...
Doduše malo je kratak sa bazama podataka i tu sam dugo vremena (više nego sa VBom) radio sa PowerBuilderom. Njegov DataWindow objekt je daleko najjači objekt koji sam susreo (prije 15 godina) vezan za rad sa bazama....

Kakva je situacija danas, neznam. Sumnjam dali bi više znao VisualStudio instalirati.... Najvjerojanije da ali ništa više od toga..... :hand: :lol:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Sub sij 14, 2017 8:51 pm

Situacija je puno kompliciranija :) :)

Radim dosta s bazama podataka i koristim (još uvijek) Visual Foxpro.
Pouzdan je, brz, svejedno mu je na koju i kakvu bazu se priključiš.
Iznimno je moćan u reportima a otvoren je prema koječemu i prema eksternim dodacima koje možeš i sam napisati :)
Koristim ga od prelaska s Clippera jer se tada nije moglo bilo što bolje nabaviti a da ne bude za krajnjeg korisnika ili prekomplicirano i (ili) preskupo.
Nakon Fortrana, Cobola i Assemblera koje sam koristio, Clipper je bio mana s neba, tamo negdje 87-88 kada smo počeli ozbiljnije koristiti PC-ove pa je i programiranje postalo jednostavnije, izražajnije a softver su si mogli priuštiti mnogi koji su o računalima tek sanjali i viđali ih samo u filmovima.
Ja sam zanat počeo učiti na "maloj Delti" RSX11 (Digital), pa nastavio na VAX VMS-u, a uz put "vježbao" na tadašnjim UNIXIMA počevši s Triglavima pa do Univac-a.

Na žalost, VFP se ne razvija već neko vrijeme ali je prije koju godinu napravljena dopuna koja osigurava rad u svim novim Win okruženjima (32, 64 bit).
To će mu produljiti život za još neko vrijeme.
Isto je i s VB koji isto radi vrlo stabilno.

Problem je olako prelaziti iz jednog razvojnog alata u drugi ako imaš proizvod koji se razvija praktički desetljećima, koji dobro radi i ima stotine tisuća redaka koda.

Povezano je to i s puno third party modula koji nisu jeftini. A i korisnici ne bi baš dobro prihvatili zafrkanciju s problemima vezanim uz instalacije novih softvera, konverzijama podataka i sl. Pogotovo ako ih imaš stotine (tisuće :) ).
Microsoftu je svejedno i boli ih briga.
Ukidaju razvojne platforme, OS-ove s nevjerojatnom lakoćom i fučka im se što to proizvodi ogromne probleme već na nivou OS-a.
Kod privatnih korisnika se to možda ne osjeti, ali kod poslovnih su problemi ogromni.
Može se samo zamisliti jad korisnika koji kada ujutor upali računalo čeka sat i više vremena da se neka kifla apdejta, jer Microsoft smatra da je to potrebno.
Pa se onda želi bar jednom restartati pri čemu opet nekog vraga broji desecima minuta. I kada se ponovo upali, više nemaš printere, rezolucija ekrana padne na neku sumanutu vrijednost i još stotinu gluposti, pa do toga da se više ne možeš logirati ili nestane mailbox, pa i cijela particija jer on smatra da tvoj disk od 3 TB formatiran u jednu particiju ne može biti takav pa je on podijeli na dvije (2 + 1) pri čemu naravno sve nestane. :mrgreen: :mrgreen:

Isto tako su ukinuli i VB.
Nesuvisla je bila i sudbina #VB-a. Kao, šalili su se i opako zeznuli one koji su započeli konverzije. Sada se sve to svodi na nekakvi opčeniti dot.net nešto koje više ne sliči ni na što :)
Prilično dobro to pratim jer sam dugi niz godina u njihovom partnerskom i u MSDN sustavu pa sve to imam doma (legalno :) ).

No da ne ubijamo temu.
Ostalo je još malo do velikog odmora :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Sub sij 14, 2017 9:12 pm

Još malo pače zvoniti za veliki odmor :)

Sve prikazane pločice lijepo sjedaju na matičnu ploču.

Slika

Sada se vidi da se nema kuda išta više ugurati :)
SVE je stalo bez problema.

Ovaj dio priče je gotov.

Preostaje još jako puno posla.
Prije svega moram smisliti gornju Al ploču na koju se povezuje hladnjak i osnovna ploča.
Isto tako, na nju se montira glavni trafo kao i svi priključci.

Nakon toga treba smisliti neku kutiju kuda će se sve to smjestiti.
Za tu namjenu imam i jedan mali notebook koji bih integrirao u sve to.
Tu ću instalirati neke industry grade Windowse. Ne zbog fore nego da mi se ne naguraju nepotrebne opcije, Webshopovi, kladionice i prognoza vremena :mrgreen:
Možda čak instaliram i XP.
Prije konačne odluke moram dobro provjeriti kako će sve to zajedno raditi.
Ako neće, imam jednu neiskorištenu Asrock J3150 itx ploču pa ću staviti nju.
Ima još detalja ali o njima kasnije.

Dakle, prvo idem u potragu Al ploče. Trebam komad od 40 x 27 cm 3 mm debeo, po mogućnosti "tvrđu" varijantu.
Mora izdržati sve ovo do sada, a to nije nimalo lagano.

To će vjerojatno potrajati, a i kroz tjedan baš nemam vremena za radove.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Schultz » Sub sij 14, 2017 9:43 pm

Ako sam dobro shvatio dok sam čitao web site od roe to nešto, čini mi se da je dao dwg fileove gornje ploče na cd-u koji je došao sa pločicama.... Jesam li dobro shvatio....?
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Ned sij 15, 2017 2:11 am

Jesi...
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Ned sij 15, 2017 12:13 pm

Tako to bude....
Ako ti nitko ne pomogne, pomogni si sam :) :)

Riješio sam ploču, pa i samu kutiju. Trebalo je samo pogledati po buđavim i sjenovitim zakutcima hangara :) :)
Na žalost, nikakvih radova neće biti prije vikenda.

Nego, pitanje:
Gdje bi se mogla kupit kvadratna Al šipka 10 x 10 mm trebam cca 1 metar.
Ne cijev, trebam puni profil.
Pogledati ću sutra kod lokalnih dobavljača, ali nisam siguran hoće li toga biti....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Dean » Ned sij 15, 2017 12:23 pm

Imam ja u radioni, ali nisam siguean da li je 10x10, 15x15 ili 20x20. Sutra ti javim..
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 15, 2017 12:41 pm

Tubemane, ako hoćeš mogu ti poslati DIL40 profi podnožja. Ja ih imam i 110% ih neću za ništa upotrijebiti.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Ned sij 15, 2017 12:49 pm

Khadgar2007 napisao:Tubemane, ako hoćeš mogu ti poslati DIL40 profi podnožja. Ja ih imam i 110% ih neću za ništa upotrijebiti.


Sada je kasno.
Ovo sam već zalemio, a već sam napisao da je odlemljivanje nemoguća misija.
Nema frke, i ovo će biti OK jer su nekorištena i imaju posrebrene kontakte koji se još uvijek sjaje.
BTW, naručio sam ih deset komada s ovom zadnjom pošiljkom pa neka čekaju sljedećih deset godina :)
Ove "obične" sam kupio još dok nam država nije navršila godinu dana, i to dva kartona (valjda više od 100 kom - svi skupa su bil za par tadašnjih maraka :) :) )
Potrošio sam ih možda dvadesetak za svo to vrijeme :)

U svakom slučaju zahvaljujem na dobroj volji.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: JOŠ JEDAN TUBE TESTER....

PostPostao/la tubeman » Ned sij 15, 2017 12:51 pm

Dean napisao:Imam ja u radioni, ali nisam siguean da li je 10x10, 15x15 ili 20x20. Sutra ti javim..


Tnx
i 15 x 15 bi odgovarale.
No provjeriti ću još sutra dopodne "u lokalu" pa ću vidjeti.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju