Strana 1 od 2

Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:04 pm
Postao/la pamook
evo malo radim visinske pripreme za konacno podesavanje povratne veze u malim monoblokovima, pa sam se, takodjer konacno, osilio i povadio svu tekniku koju imam oko te buduce radnje.... Hameg je donirao S@ki u nekom lucidnom momentu, hvala mu :D , a sam signal generator je donirao u nekom momentu Davorin - nakon sto sam ja uspio spaliti identican takav vlastorucno narucen - takodjer hvala mu :mrgreen:

stol, stolicu, kavu i po` kile zica sam imao, hvala mojoj polovici sto to hoce istrpit :mrgreen:

kinezic radi bez puno potpitanja, napajan je preko PC atx napajanja jer trazi +152V, +5V i -12V pa.... linijom manjeg otpora :P

izlaz generatora je postavljen na 1V, dalje stavljam slike:

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:06 pm
Postao/la pamook
1kHz sinus i cetvrtka

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:06 pm
Postao/la pamook
5kHz sinus i cetvrtka

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:08 pm
Postao/la pamook
10kHz sinus i cetvrtka (sort of :lol: )

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:09 pm
Postao/la pamook
15kHz sinus i haha

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:11 pm
Postao/la pamook
...i na kraju, 20kHz sinus i hoho (isto kao haha samo jos gore :lol: )

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:13 pm
Postao/la pamook
sinus se jos dao "kontrolama" ispeglati na vidjeno na slikama, ali cetvrtka nikako, odn. ovo prikazano je najbolje sto se moze dobiti.... evo i primjer sinusoide prije podesavanja, na 20kHz:

20170111_165415 (Custom).jpg



u svakom slucaju, posluzit ce za potrebno :D

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Sri sij 11, 2017 11:32 pm
Postao/la pamook
pamook napisao:kinezic radi bez puno potpitanja, napajan je preko PC atx napajanja jer trazi +152V, +5V i -12V pa.... linijom manjeg otpora :P



greska, a edit nije moguc vise - nije +152V vec +12V

kucanje na numerickoj tastaturi, nula bodova :evil:

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Čet sij 12, 2017 12:18 am
Postao/la Khadgar2007
Auuu, pa zar je to tako loše,jednostavno ne mogu vjerovati. Pa onaj moj sa XR2206 šiša ovu digitaliju samo tako, koliko se sjećam na 20kHz je bolji od ovoga samo tako.

Ako obećaš da ćeš ovaj pokopati sa svim častima i prihvatiti se DIYa pošaljem ti pcb za Borin Low THD generator.

Re: Signal generator - kinez, naravno

PostPostano: Čet sij 12, 2017 3:13 pm
Postao/la josh
pamook, jel to sa MAX038?