Strana 1 od 3

ŠPULA

PostPostano: Uto svi 19, 2020 12:12 pm
Postao/la Zmajz
Evo prijedlog za 3-D printeraše, da malo budu i nama od koristi, naravno uz neku pristojnu naknadu (pristojnu gledano s naše korisničke strane, a ne njihove printeraške,,,). Morao sam izgubiti nešto vremena da pripremim univerzalnu špulu za motanje zavojnica (zračnih) itd... da ne drvim, tu su slikice kao ideja:

WhatsApp Image 2020-05-14 at 13.58.28.jpeg
20200519_114432.jpg
20200519_114416.jpg
3.jpg
WhatsApp Image 2020-05-14 at 14.01.42.jpeg


Naravno, segmenti u sredini kojima se određuju debljine zavojnice ne trebaju imati dva vijka, možei bez njih, samo treba na njima napraviti zubić da se mogu slagati precizno, itd.....

Re: ŠPULA

PostPostano: Uto svi 19, 2020 6:22 pm
Postao/la Master of disaster
Meni jedan komplet :D

Re: ŠPULA

PostPostano: Uto svi 19, 2020 7:32 pm
Postao/la s@ki
nikakav problem. napravio samnih svojevremeno nekoliko..ima i slika na forumu, no..enivej. skica na komadu klozet papira s dimenzijama i rijesit cemo. do 1.10 sam doma, mozete me maltretirati do mile volje :)

Re: ŠPULA

PostPostano: Uto svi 19, 2020 8:26 pm
Postao/la Schultz
Ajde s@ki, crtaj i na Thingiverse....

Re: ŠPULA

PostPostano: Sri svi 20, 2020 10:43 am
Postao/la Bepone
to zmaj! i sa ovin demo modelom cemo namotat sve zive spule ca trebaju :P

Re: ŠPULA

PostPostano: Sri svi 20, 2020 9:04 pm
Postao/la Schultz
Dean je bio meni napravio par komada (4) od nekakvog bijelog plexiglasa....
Mislim da sam jedan par dao sonnyju ali nisam više siguran.
Nekom iskusnom 3d crtaču to bi bilo 4 minute posla za nacrtati.... I možda sat, dva vremena za isprintati na 3D printeru...

Re: ŠPULA

PostPostano: Sri svi 20, 2020 9:13 pm
Postao/la Bepone
trebaju ove modularne da se moze namotat , onda ucvrstit na kraju konopom ili onim vezicama za kablove i , i gotovo! rastavi se pa nanovo,
isti kalup ide spula 2, drugacijeg induktiviteta
ili isti kalup bez dva srednja elementa ide spula 3, jos manjeg ind.

i onda imamo zavojnice za bass, namotane "bez tijela" moderno 8-)

Re: ŠPULA

PostPostano: Sri svi 20, 2020 9:20 pm
Postao/la Master of disaster
Ovo bi bilo odlično!

Re: ŠPULA

PostPostano: Čet svi 21, 2020 12:22 am
Postao/la s@ki
dimenzihjeeeeee

Re: ŠPULA

PostPostano: Čet svi 21, 2020 12:34 am
Postao/la Bepone
nutarnja rupa 14.5mm, vanjski promjer ukupni 80mm, debljina stijenke materijala 2,..3 mm, debljina plocica srednjih za umetanje 10mm, pozeljno imati duzinu prozora za motanje zice cca 20mm ...sa dodatkom jos jednog elementa od 15 mm, pa da bude 35