RIZ 59 UKV

Re: RIZ 59 UKV

PostPostao/la davorin » Sub srp 27, 2013 7:13 am

Sjećam se da su se u Minhenu, na mjestu starog stalnog buvljaka (subotom, München-Hackerbrücke‎, pokraj glavnog kolodvora; krajem '90-ih) mogle kupiti stražnje stranice za bilo kakav uređaj (rückwände) po cijeni od 5-10 DM-a. Ukoliko ih nisu trenutno imali u ponudi gotovih, mogle su se naručiti po cijeni od 15-20 DM-a i doći po njih slijedeće subote. Iznenadila me činjenica da su već onda imali nemoguće veliku "bazu", odnosno dobro su poznavali sve uređaje s područja bivše Juge i za narudžbu je trebalo samo navesti model i godinu proizvodnje.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: RIZ 59 UKV

PostPostao/la tubeman » Sub srp 27, 2013 10:21 am

Eh, što se sve moglo devedesetih.
Em su cijene bile puno manje, em je roba bila kvalitetnija, em...
Međutim, u toj cijeloj priči mi to i nije nešto zanimljivo.
Nisam neki zadrti sakupljač (ne daj bože kolekcionar) da bi me to puno palilo.

Ovo što radim je tek upražnjavanje hobija, nešto naučiš, ispucaš se, malo smiriš živce i to je to.
Na kraju te sve to košta više nego vrijedi, ali nema veze, ionako dobar dio toga ode na udomljavanje :)
Na žalost, više toga uđe nego izađe, i to je problem.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: RIZ 59 UKV

PostPostao/la pamook » Sub srp 27, 2013 11:14 am

tubeman napisao:....

Ovo što radim je tek upražnjavanje hobija, nešto naučiš, ispucaš se, malo smiriš živce i to je to.
Na kraju te sve to košta više nego vrijedi, ali nema veze, ionako dobar dio toga ode na udomljavanje :)
Na žalost, više toga uđe nego izađe, i to je problem.


jos nisam sreo nikoga tko je ovaj dio uspio "pobijediti" :lol: , bez obzira o kojem hobiju se radilo :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: RIZ 59 UKV

PostPostao/la davorin » Sub srp 27, 2013 11:31 am

pamook napisao:
tubeman napisao:....

Ovo što radim je tek upražnjavanje hobija, nešto naučiš, ispucaš se, malo smiriš živce i to je to.
Na kraju te sve to košta više nego vrijedi, ali nema veze, ionako dobar dio toga ode na udomljavanje :)
Na žalost, više toga uđe nego izađe, i to je problem.


jos nisam sreo nikoga tko je ovaj dio uspio "pobijediti" :lol: , bez obzira o kojem hobiju se radilo :P

Iako sam neko vrijeme (u bivšoj državi) spješno "proizvodio", prodavao i isporučivao uređaje (pa i nisam nakon rata imao previše skupljenih stvari), danas sam u situaciji da mi je radiona od ~60m2 (visina 3,1m!) prepuna, kao i susjedna garaža od ~30m2(barem polovina) sa krupnijim stvarima.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: RIZ 59 UKV

PostPostao/la tubeman » Ned srp 28, 2013 9:56 am

Taako.
Radio je danas "konzerviran", dobio svoj "broj" i deponiran, pa vjerujem da je i ta epizoda gotova.
Doduše, Imam još jednog........ :) :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron