CASIO TV100

CASIO TV100

PostPostao/la tubeman » Ned sij 08, 2023 12:24 pm

Nisu baš tolike davnine (cca 30 godina) ali budući je televizijski prijenos od onda doživio dvije generacije moglo bi proći.

CASIO TV100 je minijaturni TV prijemnik u boji, tek malo veći od kutije cigarefa ili male čokoladice.
Ima sve bine funkcije te VHF i UHF područje.
Zna sam skenirati kanale ali mislim da može poslužiti tek kako điđa jer ne znam tko može gledati TV program na ekranu mrvicu veći od poštanske marke pa makar i u boji :)
Uglavnom, služi kao zgodni mali eksponat u zbirci.
Ispravan ali beskoristan :(
Slika
Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: CASIO TV100

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 08, 2023 12:44 pm

Da li si to koristio dok je bio još analogni signal, pitam jer me baš zanima kako je lovio programe na tu štap antenu. Ja imam mali tv od Iskre tip31 pa je bilo muka uloviti bilo što na štap antenu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: CASIO TV100

PostPostao/la tubeman » Ned sij 08, 2023 1:38 pm

Nisam.
Prekratko ga imam da bih znao nešto o tomu ali ne sumnjam da je radilo pristojno. Ipak su to već devedesete.
Iskra je OK, ali od takvih malih i čak za to vrijeme (sedamdesete i osamdesete) relativno "jadnih" uređaja i ne treba tražiti previše.
Ne zato što je to Iskra već zato što su više manje svi u tom rangu bili takvi.
Za razliku od tadašnjih skromnih tunera ovakvi kompaktni uređaji u devedesetima su imali dosta kvalitetnije jer je tehnologija otišla dosta dalje pa kvaliteta više nije u tom omjeru diktirala cijenu.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Zanimljivi uređaji iz davnina

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju