Mouser EU nabava dijelova

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub lis 15, 2022 9:21 pm

Možda je već poznato ali nije bitno. Kupio sam danas nešto dijelova u mouseru i na moje oduševljenje pdv više nije 20% već je dignut na 25%.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet svi 19, 2023 8:10 pm

Ne znam di bi stavio pa recimo može i ovdje. Kako sam nekoliko puta dobio email od mousera da nichicon prestaje proizvoditi neke kondenzatore FG i ES serije danas sam naletio na audio karmi na sljedeću temu u kojoj je jedan član dobio direktan odgovor od Nichicona koji glasi:

"They are discontinuing everything (regardless of series) in the 5mm x 11mm and 6.3mm x 11mm can sizes, everything else is staying."


https://audiokarma.org/forums/index.php ... ss.1005464" target="_blank
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la grunf » Pet svi 19, 2023 8:36 pm

ima od toga već neko vrime, bila je i rasprava na velikom diyaudiu , nešto se ukida nešto ostaje ali ne samo sa audio već skoro sa svim serijama radijalnih elektrolita , ono šta sam ja trežia i naručiva zasad još nema NRDN oznaku u Mousera

ELNA je isto tako ukinila Silmic II , a Panasonic FC tako da će sve teže biti dobaviti kvalitetne audio elektrolite ,ali naće se uvik nešto novo, bar se nadam jer je trenutno stanje na skladištima gore nego u doba korone :(
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet svi 19, 2023 9:00 pm

Znam da ima neko vrijeme. Prvu obavijest sam dobio već prije nekoliko mjeseci a drugu nedavno ali evo tek sam sada išao malo progooglati da vidim što se točno dešava. Problem su zapravo bipolarci malih vrijednosti i dimenzija jer u dosta slučajeva je premalo mjesta za blok kond.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la grunf » Pet svi 19, 2023 9:10 pm

Khadgar2007 napisao:Znam da ima neko vrijeme. Prvu obavijest sam dobio već prije nekoliko mjeseci a drugu nedavno ali evo tek sam sada išao malo progooglati da vidim što se točno dešava. Problem su zapravo bipolarci malih vrijednosti i dimenzija jer u dosta slučajeva je premalo mjesta za blok kond.


ja nemam tih problema , bar dok se trenutno ne bavim audio servisom :D

a te male bipolarce ćeš moći zamjeniti SMD filmom , izbor je dobar ali nisu još cijene za veće vrijednosti , ja ih već neko vrime koristim umisto crvenih Wima a bit će ih u novom LNA
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub svi 20, 2023 12:11 am

Smd film ću ti ja staviti u vintage Sansuia,Marantza ili nekog Kenwooda. :evil:

Ali nisi daleko od istine, vjerojatno će doći vrijeme kada ćemo početi lemiti žice na te smd buhice i stavljati ih umjesto radijalnih elektrolita u vintage pojačala. :cry:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 05, 2023 9:25 pm

Ako nekome treba stigli su lm3886 u Mouser. https://hr.mouser.com/ProductDetail/Tex ... Zp9w%3D%3D
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la tubeman » Sri vel 07, 2024 6:59 pm

Imam pitanje.
Odmah želim naglasiti da nije provokacija i ništa loše ne mislim.
Ali.....
Dugo nisam nabavljao ništa iz Mousera i potaknut "hvalospjevima" i "božanskim statusom" odlučio sam POKUŠATI nabaviti ponešto poluvodičkih pozicija.
Znam da je dosta od toga obsoletno ali sam se oboružao strpljenjem i napravio usporednu tablicu zamjena.
Ali.. (opet) ... ŠIPAK.

Od četrdesetak pozicija poluvodiča imaju samo šest i od toga dvije nisu trenutno dostupne a dvije su dobavljive samo u količinama od 200 ili više.
One dobavljive (IRF510, IRF9510) mogu nabaviti odmah i u VŽ i to po boljoj cijeni.
Cijela potraga je trajala dosta dugo. Prvo tražim original, pa onda 3, 4, 5 zamjena i svakim novim traženjem i "zero results" odgovorima živci su sve tanji.
I što sad?
Trebam li početi sveudilj kmečati da se više ništa ne proizvodi, ili se gasi proizvodnja zato jer Mousr toga nema ili je Mouser jednostavno šupalj, da ne kažem kakvu drugu riječ.
Naravno, imaju oni strahovitu količinu koječega drugog ali u konkretnom slučaju mi je to nebitno.

Nakon toga sam otišao na TME jer nikad nisu iznevjerili.
Oni imaju gotovo polovicu traženog u originalu a za ostalo automatski nude NTE direktnu zamjenu.
Svega JEDNA pozicija ne postoji kod njih (2SA774A) ali toga imam još nešto doma pa za sad ne boli.
Sad će možda netko "popljuvati" NTE ali do sad nisam imao nikakvih problema s tim.

Ne znam kakva su iskustva drugih s Mouserom ali moja su poprilično razočaravajuća.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Sri vel 07, 2024 7:27 pm

Mouser ima lepih audiofilskih kondenzatora, cde tipa, neke stvari su skuplje, ogroman izbor elektrolita i posebno rijetkih kao ca su za preko 500V! Ima i beskonacan izbor film kondica ca TME nema. Sad po novom postoje i za 600v elki Kemet , evo ako masa nije skuzila ja cu podijelit premijeru.
Elki za visoke napone su na mouseru ili u njemackoj na Frage Jan Zuerst koji je razvio cijelu silu elkica za stare radije i lampase sa F&T. A za lijencine sad cu dat i link
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mouser EU nabava dijelova

PostPostao/la Bepone » Sri vel 07, 2024 7:29 pm

Upgrejdajte se svi odmah (Tubeman nac ces tu za stare radije)
https://www.die-wuestens.de/eindex.htm
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju