trafo

trafo

PostPostao/la deni » Uto srp 17, 2018 6:52 pm

IMG_20180717_183957.jpg
Pozdrav
prodajem izlazni 100v trafo iz razglasa.
5,5 kg
visina 10cm
sirina 12cm
dubina 63 cm
150 kn
Zadnja izmjena: deni; Uto srp 17, 2018 6:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
deni
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri ožu 26, 2014 9:29 pm

Re: trafo

PostPostao/la deni » Uto srp 17, 2018 6:53 pm

dubina 6,3 cm :)
deni
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri ožu 26, 2014 9:29 pm

Re: trafo

PostPostao/la Bepone » Uto srp 17, 2018 11:51 pm

40 kn
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: trafo

PostPostao/la Bepone » Uto srp 17, 2018 11:52 pm

10 za 150..?
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: trafo

PostPostao/la deni » Čet srp 19, 2018 10:52 am

zasto ?
deni
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri ožu 26, 2014 9:29 pm

Re: trafo

PostPostao/la Bepone » Pet srp 20, 2018 12:02 am

toliko vrijede limovi, dok se rastavi potrosi se 40kn nitra i 5 h vremena... znaci corak kako god okrenes, pa daj baren 10 komada za taj nitro potroseni
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: trafo

PostPostao/la deni » Pet srp 20, 2018 4:03 pm

a koliko bi kostao trafo za istu namjenu iste velicine kada bi ga ti motao?:))
deni
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri ožu 26, 2014 9:29 pm

Re: trafo

PostPostao/la tubeman » Pet srp 20, 2018 4:40 pm

Deni,
Problem kod ovog transformatora je što služi za "dizanje" izlaznog signala iz pojačala na 100 V liniju.
100 V linija se u pravilu koristi kod razglasa u situacijama gdje kvaliteta zvuka nije primarna i gdje se zvučnici mogu vezati "u liniju" i to na "veće udaljenosti" (više destaka pa i stotina metara).
Takvi transformatori u biti nisu za ništa pametno osim osnovne namjene upotrebljivi osim da ih se razmota i limovi iskoriste za nešto drugo.
Tu već dolazimo do onog što je Bepone u startu napisao.
Trafo je (prema naljepnici) radila firma iz Ludbrega koja je svojedobno motala (manje oni, više kooperanti po okolnim selima) jako puno transformatora, najviše onih za televizore.
Koliko znam, nisu radili izlazne transformatore, vjerojatno zato jer u vrijeme kad su bili s tim aktivni cijevna pojačala nisu bila zanimljiva, a radili su uglavnom za poznate kupce na veliko.

Dakle, trafo ima vrijednost tek kao lim i plastično tijelo.
Ne vjerujem da će biti zanimljiv za premotavanje za mrežni trafo jer bi više koštalo nego da se kupi novi s gotovim specifikacijama, a za izlazni bolje kvalitete nije dovoljno dobar (zbog predebelih limova).

Eto, to bi bio odgovor i na pitanje zašto se nitko ne javlja :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: trafo

PostPostao/la davorin » Pet srp 20, 2018 5:11 pm

Trafo je bez premotavanja upotrebljiv za prilagođenje zvučnika na pojačalo iz projekta "SEPP sa 4xEL86/6CW5 i 2xEBC91/6AV6 (ili ECC83/12AX7)" iz teme:
viewtopic.php?f=39&t=3293
Za stereo treba nabaviti još jedan!
Ima nekoliko primarnih izvoda (barem se tako nazire iz slike!?) pa bi se tu moglo eksperimentiranjem dobiti optimalno prilagođenje za zvučnike različitih impedancija.
Vrhunski rezultati se svakako neće dobiti (proračun je bio za donju graničnu frekvenciju od 50Hz na punoj snazi, kao što se i vidi na naljepnici!), ali to je zapravo jedina mogućnost za taj trafo (osim da se proda u otpad! :lol: ).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: trafo

PostPostao/la deni » Pet srp 20, 2018 5:27 pm

sve 5,znam cemu sluzi taj trafo...i znam da se koriste u razglasima,pa sam pomislio mozda nekome treba za neko pojacalo koje ima 100v izlaz bla bla...razglasi rikavaju non stop:)))evo maknut cu ga...
deni
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri ožu 26, 2014 9:29 pm

Sljedeće

Vrati se na: Prodajem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju