Strana 1 od 2

P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 9:31 am
Postao/la yoke
Trafo opet napada
jos uvijek mi lezi doma...
nebi ga se sjetio da mi jutros skoro nije pao na glavu...

trafo ima izvode od 5-40V u skokovima od 5V tako da se moze iscupati bilo koja kombinacije 2x5V... 2X15V... do 2X40V
snaga 1kVA

nije bas najljepsi trafo kojeg ste vidjeli...ali radi...bar za sad :mrgreen:

Slika

p.s...koliko sam vidio ovo jos nisam bio oglasio na forumu...mozda grijesim...nekako mi je u sjecanju da sam ga vec oglasavao, samo se ne sjecam gdje :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 9:51 am
Postao/la deleted user
Ajde narode, navalite, spasite ovaj lijepi komad zeleza od ispustanja bijelog dima! Dok ne bude kasno... :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 10:34 am
Postao/la s@ki
a lijepo sam ti rekao.... :D

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 10:44 am
Postao/la yoke
s@ki napisao:a lijepo sam ti rekao.... :D


nekako se ne sjecam savjeta :lol: :mrgreen: :lol:

dam ga za recimo...599kn !!!
uz to dobijete jastuk iz JYSKa !!! bez ispune !!!

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 10:47 am
Postao/la deleted user
yoke napisao:uz to dobijete jastuk iz JYSKa !!! bez ispune !!!


Watch on youtube.com


Ako nije atomski nevalja ti poso... :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 10:49 am
Postao/la yoke
LesFaul napisao:Ajde narode, navalite, spasite ovaj lijepi komad zeleza od ispustanja bijelog dima! Dok ne bude kasno... :mrgreen:


mudro Les govori :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 10:53 am
Postao/la yoke
LesFaul napisao:
Ako nije atomski nevalja ti poso... :mrgreen:


:lol: :mrgreen: :lol:

ovom ipak ne mogu konkurirati :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 1:15 pm
Postao/la davorin
A gdje je slika jastuka? :mrgreen:

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 1:19 pm
Postao/la davorin
Ne znam za što je izvorno bio namjenjen, ali mogao bi odlično služiti za napajanje pojsčala za kućno kino (6x ili 7x TDA7294~TDA7293) ukoliko je tih u radu pod opterećenjem.

Re: P: ponovo u akciji TRAFO s naponima od 2X5-40V/1000VA

PostPostano: Čet lis 30, 2014 1:25 pm
Postao/la yoke
davorin napisao:A gdje je slika jastuka? :mrgreen:


to ide u faktor iznenadjenja :mrgreen:
skoro kao kinder surprise :mrgreen:

Kad sam zapocinjao sa samogradnjom onda sam se mislio izmedu nekoliko tipova pojacala...
sto i kako napraviti...
pa mi se cinilo zgodnim imati trafo s razlictim izvodima tako da sam dao napraviti ovu kombinaciju, jer mogu imati prakticno univerzalno napajanje za razlicita pojacala...
samo pretakam izvode...

prvenstveno mi je bilo zgodno za Aleph X, prvo pojacalo od aleph serije koju sam spojio...
(ekipa je savjetovala napon od 15-25V)...pa sam ovako mogao i sam poslusati dali ima neke razlike u zvuku...
nisam cuo nikavu razliku :mrgreen: :lol: :mrgreen: