Strana 1 od 1

MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Pon pro 01, 2014 9:10 pm
Postao/la tubeman
Raščišćavanje radione sam shvatio vrlo ozbiljno.
Iz hiperprostora ispod stola Izronila još jedna kutija za koju trenutno nemam pravu namjenu, a stajala je kao "stanje nepoznato", dakle kad dođe na red - dođe :) :)
Radi se o razglasnom pojačalu NORTON PA200 (Španjolska) s parom LAPT 2SC3264/2SA1295 (original SANKEN) tranzistora u izlazu.
Nekoliko mic i line ulaza i izlaz 4-8-6 Ohm + 100V linija.
Ima ga blizu 20 kila, uglavnom transformatori i veliki hladnjak.
Zaprimljen prije cca godinu dana kao nepoznato-neispravno, ali kada sam ga rašarafio da zamijenim tranzistore, ustanovio sam da su crkli samo osigurači :)
Stanje je izvrsno.
Na slikama je u stanju as is - prašnjavo.

Slika
Slika
Slika
Slika

Ako netko ima ozbiljnu potrebu za nečim takvim i ima ponuditi nešto u zamjenu, tu smo.
Šteta bi ga bilo rasturiti, mada niti ta ideja nije mrska budući je od toga do prilično jakog SUB pojačala tek vjeveričji nokat.

Snage ima dosta. Napajanje je +/- 60 V i kao od šale povuče 2 i više A struje.
Možda bi mu dobro došlo pojačanje u elektrolitima (ima samo 2 x 4700 uF što je sasvim dovoljno za njegovu namjenu), ali to ne bi trebalo biti nikakav problem.

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Pon pro 01, 2014 10:53 pm
Postao/la Schultz
Uuuuuuuu... Za maškare..... Dušu dalo....

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Ned lis 21, 2018 5:50 pm
Postao/la gaitadura
Good afternoon:
Hello i'm carlos from Portugal, i'try to repair a amplifier like that, a capacitor blow up and i don't know what is the value, it is placed between 56K and 1K resistor and behind transistor BC556.
Can you send to me the value Please?

Thanks for your help, and sorry for my english, but i don't understand your linguage, only a little bit of english.
Carlos

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Ned lis 21, 2018 7:04 pm
Postao/la tubeman
Hi Carlos!
Capacitor is 100uF/16V (maybe, 100uf/25V will be better replacement :) ).
Best regards

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Ned lis 21, 2018 8:09 pm
Postao/la gaitadura
Hi tubeman,
Thank you, very much, if you have the amplifier with you, please can you make a photo of the position of the transistors in the board and send to me?
The problem is, when the amplifier comes to me, i see signals in solder side of replacement of litle transistors, and when i compare with your posted photos i see a diferent position, i try to zoom your photos but is impossible to see if they are correct and the references.
Excuse-me to take your time, If you help me i apreciate, and if you need help contact me.

Best regards,
Carlos

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Uto lis 23, 2018 6:11 pm
Postao/la tubeman
Slika
Slika
Slika

Click for better resolution..

Re: MIJENJAM ZA RAZNO :)

PostPostano: Sri lis 24, 2018 9:51 am
Postao/la gaitadura
Hello my good friend!
God bless you, you are a good fellow.
I'm very happy, the amplifier is now working.
I was already doing the survey of the circuit, by the appearance is not different from many others, and as I suspected, it has transistors exchanged, position and reference.

Thank you very much.

Carlos