Visaton B 200 samogradnja Solo 50
Prodajem zvucnike s Visatonovim B 200 sirokopojasnim jedinicama.
Zvucnici su bazirani na Vistonovom projektu Solo 50. Zvucnike smo radili prijatelj i ja. Nesto su unaprijedjeni u odnosu na originalnu konstrukciju. U originalu je koristen MDF od 19mm debljine, a mi smo koristili deblji, od 25mm. Kutija interno ima vise pojacanja u odnosu na originalnu, i neka pojacanja su postavljena pod kutem. U originalu je sve pod 90°. Basrefleks otvor je postavljen na prednju stranu.
Evo kako izgleda Visatonov prijedlog kutije:
Evo skice ovog sto smo mi napravili:
Evo kako izgleda basrefleks cijev:
Frekvencijska karakteristika i impedancija zvucnika B 200:
A evo i kutija, dimenzije su im sirina 270mm, dubina 310mm i visina 910mm
Ali to nije sve, uz zvucnike idu i posebno napravljene kutijice s visokotoncima. Mogu se postaviti na ove zvucnike, a i ne moraju, prema zelji...
Visokotonci su takodjer Visatonovi, imaju ugradjen otpornicki ateunator i kondenzator. Kutijice imaju tri siljka i jednostavno se postavljaju na osnovne kutije. Usmjerenje i polozaj prema prednjoj ploci postavlja korisnik prema svojim zeljama i uvjetima u slusaonici. Uz ove visokotonce ide i kabel kojim se spajaju na osnovne kutije.
Sve je objasnjeno na sljedecim fotografijama:
Tehnicke karakteristike zvucnika i projekta Solo 50 mozete naci na Visatonovim stranicama.
Zvucnici imaju sklop slican skretnici koji u biti sluzi da sto vise izravna krivulju impedancije (6 Ohma). Zbog toga odlicno rade s cjevnim pojacalima. Iza su dvostruki prikljucci za kabele (tako da se mogu spojiti i dodatni visokotonci). Kao sto se vidi, zvucnici su crne mat boje.
Zasto ih prodajem? Najradje ne bih, ali moram. Nemam kamo s njima, veliki su. Nakon preuredjenja stana nema mjesta za njih, a da stoje negdje uskladisteni, steta bi bilo...
Kako sviraju? Jako dobro. Laki su za pogon, odlicno idu i uz tranzistorska i uz cjevna pojacala. Basa ima dovoljno. Zvuk je "gospodski". Jos bolje sviraju ako se postave na niske stalke, 15-20 cm je idealno.
Zvucnici vec imaju koju godinu i na par mjesta bi trebalo malo popraviti finish. Nista sto svaki DIY-er ne bi sredio za par sati rada. U biti, najbolje bi ih bilo prelakirati. Ali sasvim dobro mogu se koristiti i kakvi su sada.
Cijena: 3.000 kn. Mislim da je realna, samo jedna jedinica je 176€ do 200€, zavisno gdje se nabavlja. MDF od 25 mm nije jeftin, a dosta ga i ide u ove kutije. Dodatni visokotonci su bonus. Ima i boljih zvucnika od ovih, ali tesko za tu cijenu...
Zvucnici su veliki i teski pa mi se cini da je realna opcija preuzimanja na licu mjesta u Rijeci.
Zvucnici su bazirani na Vistonovom projektu Solo 50. Zvucnike smo radili prijatelj i ja. Nesto su unaprijedjeni u odnosu na originalnu konstrukciju. U originalu je koristen MDF od 19mm debljine, a mi smo koristili deblji, od 25mm. Kutija interno ima vise pojacanja u odnosu na originalnu, i neka pojacanja su postavljena pod kutem. U originalu je sve pod 90°. Basrefleks otvor je postavljen na prednju stranu.
Evo kako izgleda Visatonov prijedlog kutije:
Evo skice ovog sto smo mi napravili:
Evo kako izgleda basrefleks cijev:
Frekvencijska karakteristika i impedancija zvucnika B 200:
A evo i kutija, dimenzije su im sirina 270mm, dubina 310mm i visina 910mm
Ali to nije sve, uz zvucnike idu i posebno napravljene kutijice s visokotoncima. Mogu se postaviti na ove zvucnike, a i ne moraju, prema zelji...
Visokotonci su takodjer Visatonovi, imaju ugradjen otpornicki ateunator i kondenzator. Kutijice imaju tri siljka i jednostavno se postavljaju na osnovne kutije. Usmjerenje i polozaj prema prednjoj ploci postavlja korisnik prema svojim zeljama i uvjetima u slusaonici. Uz ove visokotonce ide i kabel kojim se spajaju na osnovne kutije.
Sve je objasnjeno na sljedecim fotografijama:
Tehnicke karakteristike zvucnika i projekta Solo 50 mozete naci na Visatonovim stranicama.
Zvucnici imaju sklop slican skretnici koji u biti sluzi da sto vise izravna krivulju impedancije (6 Ohma). Zbog toga odlicno rade s cjevnim pojacalima. Iza su dvostruki prikljucci za kabele (tako da se mogu spojiti i dodatni visokotonci). Kao sto se vidi, zvucnici su crne mat boje.
Zasto ih prodajem? Najradje ne bih, ali moram. Nemam kamo s njima, veliki su. Nakon preuredjenja stana nema mjesta za njih, a da stoje negdje uskladisteni, steta bi bilo...
Kako sviraju? Jako dobro. Laki su za pogon, odlicno idu i uz tranzistorska i uz cjevna pojacala. Basa ima dovoljno. Zvuk je "gospodski". Jos bolje sviraju ako se postave na niske stalke, 15-20 cm je idealno.
Zvucnici vec imaju koju godinu i na par mjesta bi trebalo malo popraviti finish. Nista sto svaki DIY-er ne bi sredio za par sati rada. U biti, najbolje bi ih bilo prelakirati. Ali sasvim dobro mogu se koristiti i kakvi su sada.
Cijena: 3.000 kn. Mislim da je realna, samo jedna jedinica je 176€ do 200€, zavisno gdje se nabavlja. MDF od 25 mm nije jeftin, a dosta ga i ide u ove kutije. Dodatni visokotonci su bonus. Ima i boljih zvucnika od ovih, ali tesko za tu cijenu...
Zvucnici su veliki i teski pa mi se cini da je realna opcija preuzimanja na licu mjesta u Rijeci.
