Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pinco » Sri tra 03, 2024 9:43 pm

Napreduje projekt, napokon prosviralo.
Lenco 75, u plinth od šperploče, ručka je sumiko MMT, zvučnica je denon 103, ovo je prvi put da san MC zvučnicu prova. MM je od Elliotta ona pcb bez kutije, dobro je poslužilo za testiranje. MC je diskretni, proradija je iz prve, nema bruma nema šuma :))))).
PSU je klasik, napravija san variable state oscilator, nisan tija wien sa žaruljon, prova san, i to daje bolju sinusoidu, al dikod zna plesat amplituda. Ovo je više nego dobar sinus za ovu prigodu, iza je LM3886 i trafo iza njega. Namistija san da se može podešavat napon od 130-230Vac, držin ga na 200V, motor ima više nego dovoljno momenta, a manje su vibracije. Frekvencija se može podešavat 0d 49,5-50.5Hz, za precizno uštelat brzinu, još ću ubacit da se može na prekidać pribacit na 45 okretaja. Doda san i taho, za brojit okretaje, al san ima nezgodu i spalija san sva tri Arduino nano V3 iz zalihe :)))), Inače to radi, ugradija san IR senzor ipod pijeta, i lipo broji na display od PSU...
Još ću ubacit okop na oscilator i grijač sa TO220 i ntc termostat, oscilator će bit stalno upaljen i zagrijan na istu temp, to su planovi....

Watch on youtube.com


l1.jpg

l2.jpg

l3.jpg

l4.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 04, 2024 8:31 am

Lijepo, bravo!

I ja imam već skoro sve dijelove za vanjsko napajanje što će doći na red za L75. Jako dobar gramofon, u svakom slučaju, kad se dobro sredi.

Uživaj!
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Phil » Čet tra 04, 2024 8:47 am

Kad smo kod Lenca, evo i ja nabavio 2 komada.

Slika

Napravio 5 minutni plinth i jedan pušten u pogon.

Slika

Slika


Drugi je već rastavljen i sljedi projekat.
Plinth će biti kombinacija drva i špere. U dolasku je SME 3012 ručka i Koetsu Rosewood zvučnica.
Avatar korisnika
Phil
 
Postovi: 23
Pridružen: Pet vel 12, 2021 12:02 pm
Lokacija: Mali Bukovec

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet tra 04, 2024 9:10 am

Fin rad Pinco. Lijepo je vidjeti da je još netko napravio napajanje za gramofon, sa njime se baš lijepo može narihtati brzina. Jel si uzeo šemu oscilatora sa elliottove stranice?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5743
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 04, 2024 9:32 am

Phil napisao:Kad smo kod Lenca, evo i ja nabavio 2 komada.

Slika

Napravio 5 minutni plinth i jedan pušten u pogon.

Slika

Slika


Drugi je već rastavljen i sljedi projekat.
Plinth će biti kombinacija drva i špere. U dolasku je SME 3012 ručka i Koetsu Rosewood zvučnica.


Kod Lenca se definitivno isplati promijeniti osovina boljom, aftermarket verzijom. ;)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pinco » Čet tra 04, 2024 10:17 am

Khadgar2007 napisao:Fin rad Pinco. Lijepo je vidjeti da je još netko napravio napajanje za gramofon, sa njime se baš lijepo može narihtati brzina. Jel si uzeo šemu oscilatora sa elliottove stranice?


Nisan,
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Fantocci » Čet tra 04, 2024 10:48 am

Je si kupia auto?

;)

(inače, kao Slovencu, baš mi je fora čitati, kad pišete na vašem...)
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Phil » Čet tra 04, 2024 11:10 am

tom_hifi napisao:
Kod Lenca se definitivno isplati promijeniti osovina boljom, aftermarket verzijom. ;)


Za početak ću očistit postojeću i staviti bolji kit sa keramičkom kuglicom i boljim trust padom. Planiram i ojačat s gornje strane dodatnom flanđom.
Ali i bolja osovina bude vjerojatno došla na red. Ipak imam 2 komada pa mogu složit 2 verzije i uspoređivat.

I motor ću servisirat
Avatar korisnika
Phil
 
Postovi: 23
Pridružen: Pet vel 12, 2021 12:02 pm
Lokacija: Mali Bukovec

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 04, 2024 12:55 pm

Phil napisao:
tom_hifi napisao:
Kod Lenca se definitivno isplati promijeniti osovina boljom, aftermarket verzijom. ;)


Za početak ću očistit postojeću i staviti bolji kit sa keramičkom kuglicom i boljim trust padom. Planiram i ojačat s gornje strane dodatnom flanđom.
Ali i bolja osovina bude vjerojatno došla na red. Ipak imam 2 komada pa mogu složit 2 verzije i uspoređivat.

I motor ću servisirat


Sve sam to već i ja napravio, pa sam ipak ostavio jači bearing i flanđu. Nakraju sam kupio i copper mat (bakreni mat, skoro 2kg ima). :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Čet tra 04, 2024 1:22 pm

Fantocci napisao:Je si kupia auto?

;)

(inače, kao Slovencu, baš mi je fora čitati, kad pišete na vašem...)


Onaj "nisan" je negacija u dijalektu (nije japanski automobil).

A kao strojar moram reagirat i na "flandje", pravilno je prirubnice... :)

I ima jos nesto: osovine nose teret i opterecene su na savijanje, vretena prenose snagu i opterecena su na uvijanje (eventualno i savijanje). Osovina tanjura kod gramofona je definitovno vreteno (prenosi okretni moment, tj. snagu), ali ju nitko tako ne zove. Ali to su vec strojarske fore... Nastavite dalje u revijalnom tonu... ;)

Cestitke pincu i Philu na sredjivanju gramofona... :clap: :clap:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju