6N6P / 13DR7 line stage

ON topic

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Čet tra 04, 2013 7:02 am

"Onako je više cijevni zvuk :D"

Kakav je to zvuk , da li su radio prijemnici iz 50-tih proizvodili takav zvuk ili mislis na nesto drugo.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la sonny » Čet tra 04, 2013 11:02 am

Ma to je reply u istom "tonu" na s@kijevo podhebavanje... :D

Ja rekoh da se ne znam i neću izražavati "audiofilskim" rječnikom koji uključuje sve te izraze tipa svilenkast, fluidan i slično...
Meni svira vrlo detaljno, ogromnog stagea i vrlo ujednačeno kroz cijeli spektar...
U uvjetima prostorije koje imam, a to definitivno nije to jer zvučnike ne mogu smjestiti onako kako želim...

Osobno mi svira barem 2 klase bolje od iste topologije s ECC88, 6N1, 6N6, 6N23...

Treba pogledati i Davorinov komentar :

davorin napisao:Predpojačalo sa 13DR7 treba kompletirati s mono-blokovima veće snage i kvalitete, a može i odlično raditi s poluvodičkim izlaznim pojačalima.


Mislim da i Elvis može reći koju više, iako znam da se ne javlja u ovoj temi jer ne može vidjeti PCBe ni nacrtane :D
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la sonny » Čet tra 04, 2013 11:19 am

Schultz napisao:I?

Di je tu problem....?

Imamo single ended cd playera ko u priči.
Jedan još dolazi ovaj tjedan a jednoga bidujem na jebaju...

The story is not finished yet....!



:mrgreen: :naughty:

As I said...
Meni se ta priča sa SE DACovima i ugradnjom bilo čega iza njih ne čini kao najsretnije rješenje...
Jer si zapravo ograničen "zvukom" tog DAC-a...
Iza njega obično ide samo jedan stupanj s OPampovima za pojačanje signala i to je to...
U DAC je ugrađen i LP filter i diferencijalno i to u pitanje kakvoj kvaliteti...
Tako da ne znam ima li smisla "gurati" sve to skupa u CDP
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Čet tra 04, 2013 2:59 pm

sonny napisao:Ma to je reply u istom "tonu" na s@kijevo podhebavanje... :D

Ja rekoh da se ne znam i neću izražavati "audiofilskim" rječnikom koji uključuje sve te izraze tipa svilenkast, fluidan i slično...
Meni svira vrlo detaljno, ogromnog stagea i vrlo ujednačeno kroz cijeli spektar...
U uvjetima prostorije koje imam, a to definitivno nije to jer zvučnike ne mogu smjestiti onako kako želim...

Osobno mi svira barem 2 klase bolje od iste topologije s ECC88, 6N1, 6N6, 6N23...

Treba pogledati i Davorinov komentar :

davorin napisao:Predpojačalo sa 13DR7 treba kompletirati s mono-blokovima veće snage i kvalitete, a može i odlično raditi s poluvodičkim izlaznim pojačalima.


Mislim da i Elvis može reći koju više, iako znam da se ne javlja u ovoj temi jer ne može vidjeti PCBe ni nacrtane :D


Sad ja ponovo "davim" , da li si provjeravao osciloskopom da prethodne nisu oscilovale u u debelo MHz-nom podrucju?
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la sonny » Čet tra 04, 2013 3:44 pm

Nisam...
Zašto ?
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Čet tra 04, 2013 4:00 pm

sonny napisao:Nisam...
Zašto ?


Po tvom opisu kako doticne rade, a i recimo na ebayu zapadne inacice tih koje spominjes da ne "sviraju" prosjecno su 5-10X skuplje od 13DR7, sto znaci da ili su ti gluhi koji su spremni da toliko plate ili je negdje problem :D .
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la sonny » Čet tra 04, 2013 4:15 pm

Ne znam ja tko je gluh ili ne...
Moje pitanje ide tebi, kad me uspoređuješ s drugima...
Koliko znaš ljudi koji su spremni izvući cijev iz zakutka prostorije, prema njezinim specifikacijama zaključiti da bi mogla imati "ono nešto" i okušati se u projektu.... Kad uređaj neočekivano dobro prosvira, to ne patentiraš i ne zamaskiraš kao zmija noge, nego tu radost podijeliš s ovom malom skupinom ljudi...
Eto takav je naš Davorin !

A sad reci iskreno, da li opće poznato i nešto što se koristi npr. u 80% uređaja i postoji u milion super duper izvedenica i cijena i nužno znači bolje ?

Me don't think so...

I otuda moji komentari oko zvuka ovog line-a...
Nisam ga sagradio samo ja...

To ne znači da sam ja referenca, niti sam rekao da se s prije navedenim cijevima ne može doći do dobrog zvuka...
Rekao sam da MENI osobno ovaj projekt radi neusporedivo bolje...
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la micro » Čet tra 04, 2013 4:54 pm

Od kojeg proizvodjaca 13DR7 bi bilo pozeljno da se potraze za taj projekt?
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la pamook » Čet tra 04, 2013 5:18 pm

micro napisao:Od kojeg proizvodjaca 13DR7 bi bilo pozeljno da se potraze za taj projekt?


ako sam dobro saslusao i shvatio - nema (nije bilo?) puno tvornica cijevi koje su radile ovaj tip cijevi a onda se sve svodi na stampanje svog loga ili imena na nju, tako da - sto god ulovis, dobro je, ako je ispravno naravno ... i eventualno ako imas viska, umjereno pa upareno...

:greetings-clappingorange:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6N6P / 13DR7 line stage

PostPostao/la Dean » Čet tra 04, 2013 6:02 pm

Ja sam uzeo 10 komada od Nika, naći ću par dobrih, a ostale ću "dobroooo" prodati Schultzu :dance:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron