kaligula napisao:Idem u smjeru jednog namotaja, graetz i pet stabilizatora 7806 sa diodom prema masi.
Jedan veči, lijepi, hladnjak na šasiju i 7806ice zašarafljene odozdo.
Sto ce ti dioda na srednjoj nozici regulatora? I koju diodu bi stavio?
Dobro bi bilo staviti otpornike izmedju kondenzatora u filtraciji, kao sto su neki preporucili. Ali posto imas jedan namotaj i jedan grec, radis sa strujom od najmanje 4,7A i tu ti trebaju otpornici velike snage, puno se griju, i trose ti potreban napon. Mozda otpornik od 0R1/5W, ali koliko ce takav pomoci?
Mozda da nakon prvog filtarskog kondenzatora razdvojis sve u 5 grana (otpornicima) i onda radis s manjim strujama, manje ti se griju otpornici i mozes ih povecati. To je par otpornika i kondenzatora vise, mislim da bi bilo isplativo...
