Hiraga 20(30)W A klasa

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Sub kol 28, 2021 7:30 pm

završena i faza II današnje rabote :lol: :lol:
sad iden slušati, malo san minja djelove i štela malo regulatore po uputama od wj
na prvu se odma čuje razlika , večeras imam slušaonu, baš me zanimaju komentari ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Ned kol 29, 2021 8:52 pm

sinoć smo malo slušali (dok žena nije došla doma :lol: :lol: ) i zaključak je da je čitav sistem opet otišao gore za jedan zub ,primjetna je nova količina detalja i čistoća zvuka ,bas koji zvuči savršeno, ali za dan dva će se tek moći reći više jer se još sve usvirava, posebno op.ampovi u DAC-u
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Uto kol 31, 2021 5:43 pm

kad san već na op.ampovima za pojačalo san predvidia OPA1641 za regulatore umisto AD825 , očekujem isto dobre rezultate , nadam se isto kao i s ADA4610 kojeg sam stavia umisto AD825 u HV napajanju DAC-a ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Ned ruj 12, 2021 5:23 pm

ipak sam stavio ADA4610 umisto AD825 ,OPA1641 san ostavia za 5V-na napajanja jer ADA4610 ne radi na 5V, zaminia san još klasični CCS s bipolarcem sa depletion mosfetom BSS159N ,na slici je to još jedan mali adapter sot23 blizu tranzistora snage , crvenu ledicu san ostavia za signalizaciju :D
tu je i pojednostavljena shema , kvadratiće ću otvoriti kad bude vrime ,a onda više neće biti ovako jednostavno :lol:
u LTspice ove izmjene nose oko 25dB poboljšanja , miria danas nisan ništa ,ali s obzirom na razliku u zvuku sigurno će promjena biti vidljiva na scopu ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Ned stu 21, 2021 10:37 pm

evo rabote od neki dan , zamjena 16V-nih zenerica s wj ref. ;)

uskoro o svemu opširnije u novoj temi 8-)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la tom_hifi » Pon stu 22, 2021 10:04 am

Ovdje je kao u "betlehemu" :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Pon stu 22, 2021 8:37 pm

tom_hifi napisao:Ovdje je kao u "betlehemu" :)


Gil bi to ugradia oko pojačala(ali žute), ja san u pojačalu, vako je bolje :D

šalu na stranu, mislim da je ovo zasad jedino pojačalo na svitu koje ima 30 zelenih ledica po kanalu ,za ove četri zenerice san polemia sve skupa 56 SMD elementa a od toga 32 ledice ;)
kako su zenerice za stabilizaciju napajanja ulaznog stupnja to se svakako čuje u zvuku ovog pojačala, Z ovih novih 'zenerica' je oko 0,09ohma ,dok je Z starih zenerica max 23ohma na 10mA šta je poprilična razlika, isto tako sve četri imaju napon 16V +/-5mV bez ikakvog uparivanja elemenata
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la tom_hifi » Uto stu 23, 2021 5:57 am

grunf napisao:
tom_hifi napisao:Ovdje je kao u "betlehemu" :)


Gil bi to ugradia oko pojačala(ali žute), ja san u pojačalu, vako je bolje :D

šalu na stranu, mislim da je ovo zasad jedino pojačalo na svitu koje ima 30 zelenih ledica po kanalu ,za ove četri zenerice san polemia sve skupa 56 SMD elementa a od toga 32 ledice ;)
kako su zenerice za stabilizaciju napajanja ulaznog stupnja to se svakako čuje u zvuku ovog pojačala, Z ovih novih 'zenerica' je oko 0,09ohma ,dok je Z starih zenerica max 23ohma na 10mA šta je poprilična razlika, isto tako sve četri imaju napon 16V +/-5mV bez ikakvog uparivanja elemenata


To je poprilično dobro, da. Reklo bi se, vrhunski. :whistle:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Uto stu 23, 2021 11:40 am

Moran se ispraviti, 16V +/-50mV ,a ne 5mV
A to je i dalje vrlo dobro prema običnoj zenerici, kao i sama impendanca koja je poprilično manja
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Uto sij 04, 2022 11:03 pm

mislia san da neću sve danas završiti,ali uspia san ,znači preuredia san 12 komada waltovih refernci, šta smd šta to92, pa složia 4 nova ccs-a ,uglavnom zanimljiv dan koji je prošao bez bijelog dima :lol:
kad san večeras upalia pojačalo dočekalo me opet iznaneđnje , zvuk odličan, nevjerovatan , divota , isto kao s DAC-em ,svaka čast waltu na izboru komponenti :clap: e sad bi još ovo trebali objaviti za svekoliko pučanstvo ali ćemo još pričekati da pdf-ovi budu gotovi

ja ću isto otvoriti novu temu posvećenu samo ovim regulatorima i referencama tako da sve bude na jednom mistu
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost