Zna li tko što je točno ovo ?

Zna li tko što je točno ovo ?

PostPostao/la oldtimer » Sub stu 01, 2014 12:24 pm

Lijepi pozdrav svima !
Odlučio sam registrirati se na vaš forum nakon što sam na AV sajmu u Sheratonu razgovarao s članovima foruma o ovoj konstrukciji (inače mi je vaša soba najzanimljivija jer pokazuje što se uz nešto znanja, sluha, mašte i ideje može postići za razliku od bjesomučne utrke za naplaćivanjem što viših cijena za sve manje zvukovne pomake kod etabliranih proizvođača, a što je kako primjećujem redovito posjećujući ovu manifestaciju trend)
Ova se konstrukcija sasvim slučajno našla kod mene i do sad je tjerala subwoofer u kućnom kinu (neka Seas samogradnja koju sam nabavio preko 'Njuškala' i koja radi odlično) pa sam primjećujući da bi stvarčica mogla raditi i neki ozbiljniji posao odlučio spojiti je u sistem za slušanje glazbe (NAD 502, srebrni DIY interkonekt, Spica TC-60, Mogami 3103 zv.kabel) i...Stvarčica je deklasirala NAD 302 koji se prije nalazio u sistemu (znam što mislite, ali nije se baš našlo novaca za nešto dostojno zvučnika...čak sam mislio da to solidno svira dok prijatelj nije donio svoj ECI 4 da isprobamo)
Pojačalce se zaista iskazalo i čak se u nekim elementima pokazalo boljim i od ECI, međutim...da ne bilo sve bilo 'cvjetna livada' pojavio se i jedan problemčić. Separacija kanala nije kakva bi trebala biti tj. na CD-test ploči 'Hi fi Media' lijevi je kanal ponešto pomaknut u sredinu i tiši od desnog i njihovo pozicioniranje nije onakvo kakvo bi trebalo biti
Da dalje ne duljim, evo slika pa će možda netko prepoznati o čemu se tu radi


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Nadam se da nisam udavio (možda bi thumbovi bili praktičniji)
oldtimer
 
Postovi: 1
Pridružen: Sub stu 01, 2014 11:03 am

Re: Zna li tko što je točno ovo ?

PostPostao/la Zmajz » Sub stu 01, 2014 12:54 pm

Takvo pozicioniranje kanalaje obično rezultat izokrenute faze na jednom zvučniku. probaj okrenuti polove jednog zvučnika. Druga mogućnost je da je potenciometar glasnoće disbalansiran (treba novi pot). Ali ovo je samo nagađanje, trebao bi to netko staviti na stol i temeljito pregledati.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2591
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Zna li tko što je točno ovo ?

PostPostao/la s@ki » Sub stu 01, 2014 2:40 pm

Zapravo je iz tvog posta nejasno što želiš , ili ja sporo shvaćam.
Što je? . nekakvo pojačalo :)
Zmajz dobro upućuje a skrenuo bih i pažnju na relativno traljavo zalemljene kabele i onaj čušpajz od otpornika.
Sa slike se ne vidi da li izvodi kondenzatora diraju kućište no i to je nešto što bi trebalo izolirati.
Do otpornika se da doći kroz šumu žica pa za početak probaj izmjeriti otpor na potenciometrima i usporediti vrijednosti lijevog i desnog kanala
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju