D3A + 6A3 PSE

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Edison » Uto lip 11, 2024 3:07 pm

U TME-u ima LM7806 regulatora od 2A, 10 komada je oko 3 eura. Dropout tog regulatora je 2V.
Ima i Nichicon kondenzatora 10.000uF/16V po 2 eura. Trebao bi i hladnjak koji moze sigurno odvesti disipaciju od oko 20W. Sve skupa je "malo" vece i "malo" toplije od varijante sa switcherom...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Uto lip 11, 2024 4:45 pm

Takodjer svicer se jako lako "doradi" jer lakse je delat na 100kHz naravno manji su induktiviteti i kapaciteti potrebni..

Nego, D3a lepo dela i sa AC grijanjem . Ja ne govorin nis, ja samo govorin....:P
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la pinco » Uto lip 11, 2024 5:25 pm

Nije problem sama struja regulatora, low drop regulatori za velike struje bi bili korisni da imaš isprid njih smps reg, pa da znaš iman točno npr. 1.5V x 5A i to je ta disipacija.
Kad nemaš stvar pod kontrolon onda je bolje to razbit na manje, radi disipacije.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Uto lip 11, 2024 5:38 pm

more se to lako odradit (ca ja uvijek i delan) sa RC RC ispred regulatora pa svu toplinu uzme otpornik, nesto manje i hladilo.. a ne sirovu pilu peljat na regulator kao najgori slucaj - kao on ce to odradit :P
onda je riple najmanji i taman se dopelje regulatoru koliko mu treba za prebit dropout vrijednost.. ovi sa 1V su jos bolji, ali i sa 2V se da
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Uto lip 11, 2024 5:41 pm

imao sam na stolu i 2A3 pojacala sa AC grijanjem..brum je bio zanemariv..nesto se sitno culo na zvucniku
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la kaligula » Uto lip 11, 2024 5:46 pm

Idem u smjeru jednog namotaja, graetz i pet stabilizatora 7806 sa diodom prema masi.
Jedan veči, lijepi, hladnjak na šasiju i 7806ice zašarafljene odozdo.
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 425
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la pinco » Uto lip 11, 2024 8:14 pm

Bepone napisao:more se to lako odradit (ca ja uvijek i delan) sa RC RC ispred regulatora pa svu toplinu uzme otpornik, nesto manje i hladilo.. a ne sirovu pilu peljat na regulator kao najgori slucaj - kao on ce to odradit :P
onda je riple najmanji i taman se dopelje regulatoru koliko mu treba za prebit dropout vrijednost.. ovi sa 1V su jos bolji, ali i sa 2V se da


Ja za dvi ecc/pcc88 iman 11Vac 2A, gretz pa 1R onda 4700u pa opet 1R i 4700u i onda Lm317, radin neki kompromis, lakše mi je oladit 317, nego imat velike otpornike, a RCRC pomaže itekako ublažit pilu, ograničit struje na diodama i ripple na kondenzatorima.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la grunf » Uto lip 11, 2024 8:39 pm

pinco napisao:
Bepone napisao:more se to lako odradit (ca ja uvijek i delan) sa RC RC ispred regulatora pa svu toplinu uzme otpornik, nesto manje i hladilo.. a ne sirovu pilu peljat na regulator kao najgori slucaj - kao on ce to odradit :P
onda je riple najmanji i taman se dopelje regulatoru koliko mu treba za prebit dropout vrijednost.. ovi sa 1V su jos bolji, ali i sa 2V se da


Ja za dvi ecc/pcc88 iman 11Vac 2A, gretz pa 1R onda 4700u pa opet 1R i 4700u i onda Lm317, radin neki kompromis, lakše mi je oladit 317, nego imat velike otpornike, a RCRC pomaže itekako ublažit pilu, ograničit struje na diodama i ripple na kondenzatorima.


potpuno se slažem sa mišljenjem , ja sam radio vrlo slično ali sam koristio nešto bolje regulatore tipa 1963 i to čak SMD :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Uto lip 11, 2024 9:38 pm

pinco napisao:
Ja za dvi ecc/pcc88 iman 11Vac 2A, gretz pa 1R onda 4700u pa opet 1R i 4700u i onda Lm317, radin neki kompromis, lakše mi je oladit 317, nego imat velike otpornike, a RCRC pomaže itekako ublažit pilu, ograničit struje na diodama i ripple na kondenzatorima.

tako je da niz RCa, a jos je lakse spojit to u seriju i radit isto to i s manjon strujom , prodjes i bez hladila ;)
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Edison » Sri lip 12, 2024 12:04 am

Bepone napisao:imao sam na stolu i 2A3 pojacala sa AC grijanjem..brum je bio zanemariv..nesto se sitno culo na zvucniku


Napravio sam pojacalo s 2A3 i koristio sam AC grijanje. I nije bilo nikakvog problema, ali ta cijev se grije na 2,5V. A kaligulina 6A3 na 6,3V. To je velika razlika, i sigurno bi se cuo brum AC grijanja. Cak ni 300B s 5V grijanjem ne moze dobro raditi s AC grijanjem. Tako je to s direktno grijanim cijevima...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju