D3A + 6A3 PSE

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 5:13 pm

vilim.. to ti je uvijek tako, baci se kost i ceka se da netko konstruira amp iz teme... :P
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 5:13 pm

je uspio netko doc do zakljucka da CCS ustvari degradira ovaj amp, ili? :P
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la davorin » Pon lip 17, 2024 5:28 pm

Bepone napisao:je uspio netko doc do zakljucka da CCS ustvari degradira ovaj amp, ili? :P

U ovom slučaju je cilj da se sve potrebno pojačanje dobije sa jednom elektronkom, odnosno da se puna pobuda od Ug~60Veff. ne mora pojačavati u 2 stupnja.
D3a sa CCS-om u anodi i u triodnom pojačanju (uz Ub~400V) ima idealno pojačanje od ~70 puta pa može zadovoljiti taj uvijet u pobudi.
Bez izvora konstantne struje i sa anodnim otpornicima u anodi bi se trebalo koristiti 2 stupnja pojačanja i multiplicirana izobličenja takve pobude bi bila veća od bilo kakvih izobličenja pobude sa jednim stupnjem pojačanja.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 6:16 pm

davorin napisao:
Bepone napisao:je uspio netko doc do zakljucka da CCS ustvari degradira ovaj amp, ili? :P

U ovom slučaju je cilj da se sve potrebno pojačanje dobije sa jednom elektronkom, odnosno da se puna pobuda od Ug~60Veff. .

60Veff?
mislis 120Vpp, a i manje.. a ako se uzme da je ulazni signal 3Vpp.. treba pojacanje 40.. a tu upada jako puno lampica..i D3a s otpornikom
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la davorin » Pon lip 17, 2024 6:39 pm

Treba uzeti mogućnost da se koriste izvori signala od 1Veff/50kOhma, a bez korištenja predpojačala, uz ulazni potenciometar i sve gubitke, onda je cijela moja kalkulacija dobra.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la vilim » Pon lip 17, 2024 8:37 pm

Bepone forumaši im rješavaju probleme a oni mudro šute. Spominju potrebitu pobudu izlaznog stupnja 60 Vef ??? , što je vršna vrijednost signala 84Vp ili 168 Vpp (od vrha do vrha) Vratit ću se ponovo na pobudni stupanj sa D3A . Radna toka biti će Uak =170V, Ia = 26 mA , Ugk = -1,456V a ja sam to zaokružio na -1,5V. Horizontalni hod anodnog napona za 84Vp lijevo i desno od radne točke prema triodnim krivuljama D3A zahtjeva promjenu napona između rešetke i katode od (-0,5 do -2,5)Vp što će dakle dati hod izlaznog napona oko radne točke (lijevo, desno) 84Vp. Neka sada sami provjere jeli to odgovara njihovim očekivanjima . Moram priznati da su triodne izlazne krivulje izuzetno ekvidistantne (korak jednolikog razmaka) i bilo bi dobro da ih i Davorin pogleda (Francs Elecron Tube, Philips) !!
vilim
 
Postovi: 286
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 8:38 pm

davorin napisao:Treba uzeti mogućnost da se koriste izvori signala od 1Veff/50kOhma, a bez korištenja predpojačala, uz ulazni potenciometar i sve gubitke, onda je cijela moja kalkulacija dobra.

1 Veff ti je 2.82 Vpp to je onih gore 3Vpp, x 40 = 120Vpp, lakse ti je racunat sa Vpp , eff te moze lako zbunit..
Znaci ne treba ti vise od 100 Vpp a to ti je bilo koja lampa sa pojacanjem od 35.
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 8:41 pm

vilim napisao:Bepone forumaši im rješavaju probleme a oni mudro šute.

a moras malo pomoc :P , videt cemo ca ce bit na kraju ako ce se ca zapalit
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la Bepone » Pon lip 17, 2024 8:42 pm

vilim napisao:Bepone forumaši im rješavaju probleme a oni mudro šute. Spominju potrebitu pobudu izlaznog stupnja 60 Vef ??? , što je vršna vrijednost signala 84Vp ili 168 Vpp (od vrha do vrha)

da 168Vpp bi bilo potrebno za 300B mozda su pobrkali lampadine :P
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: D3A + 6A3 PSE

PostPostao/la grunf » Uto lip 18, 2024 9:02 pm

kaligula, paket je spreman, vidimo se za koji dan u Rijeci :)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 5 gostiju