joe dalton napisao:Napisao sam relativno jednostavno, a ne trivijalno.![]()
Nisam baš razradio ideju do kraja.
Vjerujem da bi dva osigurača i dvije diode riješile problem.
To što bi izlazni napon varirao s naponom mreže mislim da za ove potrebe i nije neki problem.
ilimzn napisao:Hah, da ali onda je nepotrebno uopce imati stabilizator u igri (i bez njega znacajno jednostavnije).
Inace, regulacijski trafo je u pravilu autotrafo, tako da za tu verziju je obavezno odvajanje ispred njega.
ilimzn napisao:Alternativa... trafo s 'binarnim' namotima. 200, 100, 50, 25, 12.5, Namoti se spajaju ili serijski ili se preskacu (nisu u seriji). Ima 32 kombinacije od kojih je jedna 0Va ostale su do 387.5 s koracima po 12.5V. Alternativa je shema 10, 20, 40, 80, 160, 320 - tu je 54 kombinacije od 0 do 630V s korakom po 10V. Preklapanje s relejima...
Namotaji se mogu izvesti i u parovima s izvodom, npr 320+10, 160+80, 20+40
Dean napisao:Da li se tada može regulacija riješiti sa jednim regulatorom, ili bi i njih trebalo nekoliko? Odnosno koliko i namotaja?
Sekundari su potpuno odvojeni (?), zar ne?
Dean napisao:Da, to. Da li je isto staviš li sekundar od 10 volti ili 350 V ?
Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju