Mark Audio MAOP 10.2

Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Uto stu 09, 2021 8:06 pm

evo teme o ovim zvucnicima, nisam mogao odolit i kliknuo sam , nisu bas jefitni, ali proslo je vec neko vrijeme od kada sam se pocastio nekim novim fullrangerom, a treba si malo dat , ca sloveku fali. :mrgreen: koliko sam nekad pratio radili su se za Japansko trziste a to bi moglo znacit da dobro sviraju cinguli-minguli! oce li biti za sto drugo, cemo videt.

kutiju necu raditi jos, prvo cu isprobati u nekoliko postojecih ca iman doma i ako se pokazu prihvatljivima razmislit cu , ali vjerovatno ce ostat u istima, jer mjesta za nove skatule vise - nemam, zapunio sam do stropa. sve sobe . :lol:
jedna je mala 20 litara kao KEF LS50, i jedna veca 60 litara bass refleks.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Uto stu 09, 2021 8:36 pm

na daljinu napravljeni adapteri , vrh izrada zna se vec sasa kc, :dance:
ad.jpg

graf frekventne karakteristike, koji mi se svidja na 500Hz do 6kHz je jako ravan, videt cemo ako je u stvarnosti ali to znaci da bi to mogao bit vrhunski mid! ako vec ne bude prosao kao fullrange,
m1.jpg

probni mont. na 60 litar . skatulu, sonido ide van, a MAop unutra
m.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Cindra » Uto stu 09, 2021 10:18 pm

Pusti ga da kenja pomalo jedno tjedan dva barem. Baš me zanima kak to radi naspram Alpaira.
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Fantocci » Uto stu 09, 2021 10:19 pm

Super, pratim.
Da li imaju svi MA driveri "ugrađenu" baffle step kompenzaciju f. karakteristike? Konkretno me zanima za Alpair 5.3
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Cindra » Uto stu 09, 2021 10:22 pm

Slika
evo ga traže beta testere :D
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Cindra » Uto stu 09, 2021 10:26 pm

Fantocci napisao:Super, pratim.
Da li imaju svi MA driveri "ugrađenu" baffle step kompenzaciju f. karakteristike? Konkretno me zanima za Alpair 5.3

Vele da uglavnom ne koriste u kutijama koje rade po nacrtima Wodendesign i Planet10, a oni su napravili većinu dizajna za Markaudio
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Fantocci » Sri stu 10, 2021 9:41 am

Ne pitam za oblik kutije, nego za sam driver.
Pročitao sam da određeni modeli imaju već sami po sebi karakteristiku, koja bi kompenzirala taj utjecaj kutije, na primjer:
https://www.markaudio.com/online_shop/a ... gold-pair/" target="_blank

"Baffle Step Compensation (BSC) is enhanced on the new suspension layout, making this driver more effective in combating box losses in the low range."

(ako razumijem što piše jer mi je malo čudno kako bi oni znali, kakav će oblik netko koristiti, bošto baffle step zavisi od njega)




**********

Ovdje kod CHR-90 još ljepše piše: https://www.markaudio.com/online_shop/ch/chr-90/
"Most Markaudio drivers have a purpose designed frequency lift in the lower ranges (typically 100Hz to 500Hz) to compensate for baffle step losses."

Valjda to važi onda i za 5.3 koji mene najviše zanima.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Sri stu 10, 2021 10:42 am

ejla FAntocci ja do sada nisam jos imao MA driver sa ugradjenim baffle stepom, sve su bili iritantni bez korekcije, tj zamrzio sam MA odavno :lol: pogotovo na Alpair 12p. ali svakih par godina uzmen mazohisticki jedan driver da vidin ca je novoga da podrzin manufakturu ipak, neka se razvijaju. ovo je top od skupoce pa da vidimo ca je s njime
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Sri stu 10, 2021 10:52 am

jutarnje busenje rupa na adapteru u pidjami, mora bit okomito pa zato je tu mala stolna busilica
vidi2.jpg

vidi.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Sri stu 10, 2021 10:54 am

montirano,
malo smijesno izgleda zvucnik, kao brodski prozor :mrgreen:
zv.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju