novi prijekt starog mor$%na

novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la yoke » Sub stu 13, 2021 6:55 pm

i ono kad mislis da ti nista bolje u zivotu ne treba
ti krenes iznova ko zadnji moron

ali da, nije pitanje dali ti treba ista bolje

jednostavno treba nesto...za zanimaciju...

reci ce netko, opet to ko nadgrobni spomenik
neko da će falit basa...ali eto...
ajmo sve ispocetka :doh:

mislim da je krajne vrijeme da kupim CNC jer nemam pojma kao ove skice pretvoriti u stvarnost...

ovaj put cu malo pametnije, necu reciklirati drajvere koje ima već idem sa necim novim...nesto imam u ormaru, nesto treba stici, za nesto tek trebam skupiti pare...

ono...kad je bal...nek je maskembal...

ali laganini...jos nisam ni smislio koje cu sve drajvere koristiti...
mislio se oko purifi-ja...kao zanimljivi su mi, ali me cijena odbija...tako da mislim da cu to ostaviti za slijedecu zimu :lol:

ovaj put cu ici na ribon + 13tica + 2x19tica + dual sub :lol:
mozda...

uglavnim, eto...cisto da...se malo pokrenem

mozda si dodatno zakompliciram pa pocnem slagati i neka pojacla za ovo...
...bezveze...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la 1958 » Sub stu 13, 2021 7:59 pm

U kojem programu si crtao kutije
1958
 
Postovi: 20
Pridružen: Ned tra 18, 2021 7:25 pm

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la SasaKC83 » Sub stu 13, 2021 9:24 pm

as ti gospe :)

nemoj me zvat za cnc :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1019
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la yoke » Sub stu 13, 2021 10:34 pm

1958 napisao:U kojem programu si crtao kutije


obicni AutoCAD

SasaKC83 napisao:as ti gospe :)

nemoj me zvat za cnc :lol:


hmmmmm... :lol:

Mislim se dali da radim od epoksida...napravim šablonu, pa ljevam...dok ne prelijem :lol:

moram vidjeti još...
i moram vidjeti još oko dizajna...fali mi par litara volumena...maloprije računao :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la 1958 » Ned stu 14, 2021 11:39 am

Ako je u pomoci, mogu ti uraditi komplet dokumentaciju u Solidworksu(pdf i step file za svaku poziciju posebno , G code za CNC ) kada ti je gotov dizajn.
Najednostavnije je napravis kostur pa onda deo po deo oblozis medijapanom.Mislin da se moze ovo uraditi i bez CNC masine iako je to najednostavnije,
Ja momentalno radim nesto nalik na Kef 105,za sad sam na polovinu,Bas kutija je gotova (breza sper,predna maska masivni orah ,zavrsna obrada SELAK,drajveri B&W 8" od DM570)
Kuttija za sredne i visoke jos dizajniram ,(glavna bolka svih masinca) srednotonac Davis 13, visokotonac ili B&W ili Davis nisam se odlucio.
Kada vec pisam ,dali ima neko iskustvo sa Davis drajverima,zapravo sam nabavio srednotonce 13 koji su me stvarno pozitivno iznenadili.
1958
 
Postovi: 20
Pridružen: Ned tra 18, 2021 7:25 pm

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la yoke » Ned stu 14, 2021 3:49 pm

1958 napisao:Ako je u pomoci, mogu ti uraditi komplet dokumentaciju u Solidworksu(pdf i step file za svaku poziciju posebno , G code za CNC ) kada ti je gotov dizajn.
Najednostavnije je napravis kostur pa onda deo po deo oblozis medijapanom.Mislin da se moze ovo uraditi i bez CNC masine iako je to najednostavnije,


Ima varijnata da se to napravi od lamela MDF ili sperploce
vec sam radio tako i to ima svojih mana. Najveća je sto dolazi do pojave naprezanja u tako poljepljenim slojevima MDFa te se on pocne cijepati sam od sebe.
Drugi poroblem je nestabilnost dimenzije, opet radi poroznosti slojeva, pa se ovisno o vlazi materijala on skuplja ili siri. pa recimo jedan dan izbužiš rupe za drajvere (u tako laminiranoj konstrukciji) i sve paše. Nakon dva dana drajveri više ne mogu ući na te iste pozicije. Sve tome se može doskočiti ali mi je malo to sve skupa tlaka.

Ustvari, jedan on načina je da recimo samo bokove odradim na način da se poljepi par slojeva MDF, odradi na CNC, pa onda naknadno poljepim ostale stranice sa ukrutama.

Ono što mi djeluje rlativno ok je da napravim kalup, od MDF debljine 3mm, i nalijem bočnice od epoksida pomješanog sa kvarcnim pijeskom/brašnom (da pojeftinim priču)....ali....moram razmisliti...to nije jeftino...ali je izvedivo

S tim da mi se ovaj put stvarno ne snifa fina prašina od MDFa ili sperpoloče...pa bi radije platio nekome da to odradi na stroju a ja samo pospajam...
Vidjet ću...

NIje priblem, čak ni poljepiti 4 x 18-19mm MDF, pa onda glodalicom poskidati da se dobiju ova zakošenja...trebalo bi malo uključiti mozak, sve to isplanirati, ali dalo bi se i ručno izvesti...nešto slično sam već radio...ali više mi se to ne radi :mrgreen:

Uglavnom hvala za ponudu oko pomoći, kao slučajno zatreba, javim se :mrgreen:

Ima još jedna varijnata dizajna, puno jednostavnija od ove, malo kompleksnija škatula, ali čistih linija, bez ovih bočnih kerefeka, i tu sam razmišljao, vjerojatno nešto slično kao i to, da mi prednjica bude od oraha debljine 2-3cm a ostatak od MDFa.

Nosač za visoke, ovaj gornji ''trokut'' će biti od Aluminija u bilo kojoj varijanti...
(sve ovo je samo skica i varijnate dizajna)

Oko ostatka ti ne mogu pomoći , nisam upoznat sa tim drajverima ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la yoke » Ned stu 14, 2021 4:06 pm

evo neke do varijanti...mislim, sigurno ce ih još biti s obzirom koliko će vremena proći dok ne skupim pare za sve drajvere...
tako da laganini...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la joe dalton » Ned stu 14, 2021 10:34 pm

yoke napisao:evo neke do varijanti...mislim, sigurno ce ih još biti s obzirom koliko će vremena proći dok ne skupim pare za sve drajvere...
tako da laganini...

Mislim da kompliciraš nepotrebno. Dobici s ovim kosinama okolo su minimalni i jedva mjerljivi. Više će zeznut tolerancije drajvera i skretnica.
Ovaj drugi s lijeva mi se čini sasvim dobar dizajn.
Sve ostalo je prezahtjevno za DIY.
Nisam shvatio jel 4 sistemac ili 3 s PR?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la yoke » Ned stu 14, 2021 11:28 pm

4 sistemci...

Dizajn...ma sve se može izvesti...samo treba malo volje

Dali kompliciram nepotrebno, sigurno da da, ali hebat ga...
Kad vec radim, onda mi to sta radim treba predstavljati i zabavu...u suprtnom to nebi ni radio :mrgreen:

Realno...kome trebaju 4 sistemci ?!?....

Ali eto....zasto pa ne... :lol:
Zadnja izmjena: yoke; Ned stu 14, 2021 11:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: novi prijekt starog mor$%na

PostPostao/la Fantocci » Ned stu 14, 2021 11:50 pm

Baš sam htio pitati: zašto 4 way? Više kao izazov ili...
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju