Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lis 29, 2020 6:13 pm

Khadgar2007 napisao:Neki germanijski tranzistori? Čisto pretpostavka jer ćirilicu znam koliko i kineski.

Onda kineskog znaš prilično! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 29, 2020 6:24 pm

Odlično, izgleda da me idu strani jezici.
Jel si to ukebao nekoliko komada za nekakvo germanijsko pojačalo? ;)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lis 29, 2020 6:45 pm

Zapravo poklon iz Kazahstana koji sam dobio niti kriv niti dužan! :lol: Kupio sam neke elektronke i tranzistori su stigli kao dodatak. Zanimljivi su jer su germanijski i novi, a čini mi se da sam zadnje pojačalo sa germanijskim tranzistorima radio još u gimnaziji, negdje ~72-'73-će godine prošlog stoljeća skoro prije 50 godina.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 29, 2020 6:46 pm

Marinko nešto kemija sa germanijskim tranzistorima AD167, baš sam mu prije nekog vremena radio PCB.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la gilhooley » Čet lis 29, 2020 8:10 pm

Imam i ja ADZ12... I što s njima?
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lis 29, 2020 8:43 pm

Sličan je ovim Ruskim koje sam dobio. Ima nešto nižu maksimalnu frekvenciju gdje još uopće pojačava, ali naponski i strujno je gotovo jednak dok mu je pojačanje čak i nešto veće. Treba probati napraviti neko "pametno" malo pojačalo, eventualno bez povratne veze, ili s minimalnom NPV, pa da se vratimo u prošlost, barem uhom! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Čet lis 29, 2020 9:00 pm

davorin napisao:Zapravo poklon iz Kazahstana koji sam dobio niti kriv niti dužan! :lol:


Poslao ti Borat? :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lis 29, 2020 9:17 pm

Edison napisao:
davorin napisao:Zapravo poklon iz Kazahstana koji sam dobio niti kriv niti dužan! :lol:


Poslao ti Borat? :lol:

:lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Čet lis 29, 2020 9:44 pm

Edison napisao:
davorin napisao:Zapravo poklon iz Kazahstana koji sam dobio niti kriv niti dužan! :lol:


Poslao ti Borat? :lol:

:laughing-rolling: :laughing-rolling:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Čet lis 29, 2020 9:48 pm

Borat: učenje o amerika kultura za boljitak veličanstveno država Kazahstan!
Mora da se zabunio jer se Hrvatska na karti svijeta ne može niti s povećalom naći! :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Bing [Bot] pregledava forum i 3 gostiju