Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon svi 10, 2021 11:11 am

Da ti savjest bude na mjestu ajde ti fino odi do nekog alatničara da ti po mjeri napravi jedan poseban borer. Prvi dio standardni kao za metal promjera 4mm(ili koliko treba za bušenje rupe za šaraf) onda ti onda se na to nastavlja širi(glava šarafa) koji će napraviti širu rupu sa ravnim dnom. Ti zadovoljan jer ne trebaš mijenjati borere u bušilici a alatničar jer će te oderati ko zeca. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la pamook » Pon svi 10, 2021 2:30 pm

:roll: ja biJo shvatiJo da ti treba rupa 4mm okomito na pravokutni šlic kroz koji ćeš provuč glavu vijka, a tebi sve što treba je ravno dno rupe.... oooooooooooo, ravno do dna.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Pon svi 10, 2021 3:07 pm

Ako drvo bocnica nije previse tvrdo, a skoro nijedno nije... Stavi se vijak kroz probusenu rupu. Preko glave vijka se stavi deblja tvrdja dascica. I onda u skrip, ili s par stega... pa zavrci junace. Ako nemas skrip ili stege, imas cekic, neki veci... Da vidis kako ce vijak sam napraviti sebi ravno upustenje. ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la gilhooley » Pon svi 10, 2021 3:47 pm

Kod mene je sve tvrdo Edisone.

Ne bi pomoglo utiskivanje.
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon svi 10, 2021 4:02 pm

Čak niti od strane uvažene matere? Čuo sam da imaju dobre tehnike za utiskivanje. :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la SasaKC83 » Pon svi 10, 2021 4:45 pm

Borer točno kakav ti treba vjerojatno imaš u kvartu kod Vijaka Kranjec....da probušiš i proširiš od prve...
SasaKC83
 
Postovi: 1046
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la grunf » Pon svi 10, 2021 8:48 pm

meni se čini da vama treba 'kalafat' :lol: :lol:

koliko muke za bokun rupe , a ja nekad ima četri drvena broda pa dva puta godišnje svakog na škver pa glođi,brusi, pituraji ,minjaj madire ,brukve ,pašaice....

inače postoji odličan alat za drvo(može i metal,plastika...) , s njim okinem madir u milimetar i upašen u brod ,zavisno o nožu može svašta
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la grunf » Pon svi 10, 2021 9:09 pm

a i bome ste se raspisli za bokun rupe :lol: :lol:

ja na brodu to riješavam s dva borela , onakao kako je sawa reka ,jer se ni brukva ni vida ne smu na silu gurati u rupu , a u biti nije dobro ništa na silu gurati u rupu pa kakav god bila :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Edison » Pon svi 10, 2021 11:48 pm

gilhooley napisao:Ne bi pomoglo utiskivanje.


Uzmi veci cekic... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la joe dalton » Uto svi 11, 2021 12:18 am

grunf napisao:meni se čini da vama treba 'kalafat' :lol: :lol:

koliko muke za bokun rupe , a ja nekad ima četri drvena broda pa dva puta godišnje svakog na škver pa glođi,brusi, pituraji ,minjaj madire ,brukve ,pašaice....

inače postoji odličan alat za drvo(može i metal,plastika...) , s njim okinem madir u milimetar i upašen u brod ,zavisno o nožu može svašta

Kupio prije par godina takvo cudo od Boscha i definitivno jedna od najboljih investicija u alat.
Vrlo prakticno za knauf, drvo, mdf, plastiku i jos svasta. Cak i keramicke plocice ako nisu gres.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2563
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju