digitalni display

Re: digitalni display

PostPostao/la joe dalton » Čet lip 11, 2015 6:23 pm

baxa napisao:Poslao sam 2 pm ali stoje u 'odlazno ' i nikak da se presele u 'poslano'
Šta propuštam?

Predstavljanje? 8-)

Stoje u odlazno dok ih primatelj ne pročita.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: digitalni display

PostPostao/la deleted user » Čet lip 11, 2015 6:30 pm

Jucer odgovorim covjeku u drugom postu sto mu treba a danas me doceka 3 stranice trkeljanja.... Nema lemljenja, nema piceva, nema programiranja, nema nista. Prebacis par jumpera i sve radi od prve. Zasto jednostavno kad moze komplicrano...

LINK:

http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=10&t=2608#p39294

Za one koji se nisu bili rodili (sumnjam da ovdje takvih ima ali svejedno) kad je to bilo "in" evo link:

http://www.vogons.org/viewtopic.php?f=5&t=39005

Batecuk, poceo sam zvucati k'o Tubeman :o NHF ;)
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: digitalni display

PostPostao/la pamook » Čet lip 11, 2015 8:00 pm

isao sam kopat, i na kraju nasao samo jedan... cini se da je crveni, pa Baxa - ako pase, nabaci mi adresu na PM i saljem. Nula novaca, naravno :P

to je upravo ono o cem Les prica, jumperima se namjesta sto ce prikazivati, prekidac je bio turbo/normal (prebacivanje frekvencije rada) tamo mislim nekakva 486-ica...

uglavnom, ovo je raspolozivo, ako treba :P

/edit - dodana izrazito neuspjesno izostrena fotka, ali se ipak vide pinovi za spoj "turbo" prekidaca i 5V DC napajanja...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: digitalni display

PostPostao/la baxa » Čet lip 11, 2015 8:41 pm

Pammok šaljem poruke ali ne odlaze iz nekog razloga.
Molim te javi mi se na bamar@bamar.hr
Hvala ti
baxa
 
Postovi: 15
Pridružen: Sri lip 10, 2015 9:32 pm
Lokacija: zagreb

Re: digitalni display

PostPostao/la sonny » Čet lip 11, 2015 10:12 pm

sonny napisao:Samo ima jedan problem... :mrgreen:

Ostao sam duzan "pojasnjenje"...
To je display s "nove igracke"...
Ispricavam se ako je "ulet" bio neumjesan ;)
image.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: digitalni display

PostPostao/la Dean » Čet lip 11, 2015 10:28 pm

robocap?
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: digitalni display

PostPostao/la sonny » Čet lip 11, 2015 11:01 pm

Ma neeeeee...
To je samo 300A AC/DC TIG...
Masku imam pooodavno ;)
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: digitalni display

PostPostao/la fixxxer » Čet lip 11, 2015 11:11 pm

Ja pomislio da si krenuo na trening :doh: :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1053
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: digitalni display

PostPostao/la Dean » Čet lip 11, 2015 11:32 pm

Pljunuti.... :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: digitalni display

PostPostao/la Edison » Čet lip 11, 2015 11:53 pm

Baxa, na ovoj stranici

http://www.instructables.com/id/Seven-Segment-Display-Tutorial/?ALLSTEPS

imas sve podatke kako uz par otpornika i par zica spojiti ta dva 7-segmentna displeja, i da na njima napises broj po zelji. Treba malo probati i brzo se dodje do rjesenja. Bitna su prva tri koraka tutorijala, ostalo mozes zanemariti...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron