Postao/la grunf » Uto lip 11, 2024 8:39 pm
pinco napisao:Bepone napisao:more se to lako odradit (ca ja uvijek i delan) sa RC RC ispred regulatora pa svu toplinu uzme otpornik, nesto manje i hladilo.. a ne sirovu pilu peljat na regulator kao najgori slucaj - kao on ce to odradit
onda je riple najmanji i taman se dopelje regulatoru koliko mu treba za prebit dropout vrijednost.. ovi sa 1V su jos bolji, ali i sa 2V se da
Ja za dvi ecc/pcc88 iman 11Vac 2A, gretz pa 1R onda 4700u pa opet 1R i 4700u i onda Lm317, radin neki kompromis, lakše mi je oladit 317, nego imat velike otpornike, a RCRC pomaže itekako ublažit pilu, ograničit struje na diodama i ripple na kondenzatorima.
potpuno se slažem sa mišljenjem , ja sam radio vrlo slično ali sam koristio nešto bolje regulatore tipa 1963 i to čak SMD

Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega