Laboratorijski SMPS

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la harkonen » Sub lip 22, 2013 2:35 pm

Vidi se tko je bio na kojoj strani u NNNI !
Smrt fašizmu i vama, drugari. Ta ta ta tira...
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la sonny » Sub lip 22, 2013 2:38 pm

Eto na, sad me se oce i rijesit nabrzinu... Tko ce onda plocice crtat ?!
Ma u biti, Khadgara imate :)
S@ki saljem ti uskoro fajlove, pa se dezintegriram uskoro...

Sad sam se sjetio da je the_bebe spominjao da voli te visoke napone... Njega cu angazirat' za prvo ukljucenje... Ja cu bit iza nosivog zida :lol:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la s@ki » Sub lip 22, 2013 2:40 pm

kad mu 30A nije bilo dosta.. :S

p.s. jesi li upalio ono napajanje ?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la sonny » Sub lip 22, 2013 2:44 pm

Ne :)
Nisam se bi trudio puno jer kad nije htjelo od prve, a isprobao sam sve moguce kombinacije, nisam ni pokusavao dalje
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la s@ki » Čet lis 03, 2013 8:10 am

ajmo sonny... pamook već dugo nije ništa zapalio :)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la sonny » Čet lis 03, 2013 8:22 am

Dobiješ fajlove navečer, pa radi pločicu :D
Tko će je platit' ne znam...

Ja nemam da platim :mrgreen:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la pamook » Čet lis 03, 2013 8:34 am

s@ki napisao:ajmo sonny... pamook već dugo nije ništa zapalio :)


:mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la Edison » Čet lis 03, 2013 8:35 am

Meni bi trebao dobar SMPS od 24V, bar 3A. U biti, najvise bih volio SMPS s mogucnoscu izbora napona od 20 do 30V koji moze dati do 4A. Ne bi smio raditi smetnje okolini.
Do sad sam isprobao switchere za laptop od 19V i oni rade bez problema, ali mi je napon malo nizak. Probao sam i kineski switcher, kao za laptop, od 24V/3A, ali taj pravi cirkus okolnim uredjajima (tuner, pojcala) samo kad ga utaknem u uticnicu, ne mora potrosac ni bit spojen... :(

Inace, u ta napajanja se ni malo ne razumijem. Znam samo da mogu biti malena i efikasna u odnosu na klasicna linearna napajanja.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la s@ki » Čet lis 03, 2013 9:04 am

moram priznat da sam se ja malo(čitaj: gotovo ništa) bavio sa 222 > nešto.
Priča 12>nešto mi je već poznatija :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Laboratorijski SMPS

PostPostao/la tom_hifi » Čet lis 03, 2013 9:30 am

Edisone, kao što rekoh, uzmi onakve kakve imam ja, skroz su drukčiji od tvojih. Napraviš totalni recap (zamjena svih elektrolita) i miran si duže vrijeme ;) Moj je, btw 24V 4.5A s potenciometrom za štelanje izlaznog napona (20 - 24V). S tim da, ukoliko se promijeni taj potenciometar, mislim da se može taj okvir Vout povećati bez ikakvih posljedica po sami svičer.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost