Odvojni trafo 1kW

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Pet lis 25, 2013 8:50 pm

...sto ga dalje radim, sve manje mi se svidja :think: :doh: ...


al za sada, pravim se da je samo funkcija bitna... pa cemo vidit...

kad se sve izbusi ide kuciste na pranje u rucnu auto-praonicu, trebam dobar potisak za skinuti sloj masne prasine iznutra...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la Dean » Pet lis 25, 2013 9:39 pm

One cjevke ispod trafiča su u slučaju poplave? ;)
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la stressman » Pet lis 25, 2013 11:48 pm

bijelodimovodi :)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Sub lis 26, 2013 10:52 am

Jest vala - to su klocne.

Ta soba "visi" prema uličnoj strani i u jednom momentu pred par godina je tamo bilo oko 1.5cm vode :doh: ... jedno crijevo promjera 6mm se odvojilo i prskalo vodu van, vjerojatno cijelu noc.

e, od tada je napravljen novi stakleni sanduk i 99% opreme je u njemu, pa ako i curi, curi u zatvoreni sustav, a proracunat je volumen staklovine tako da moze primiti svu vodu koja dolazi "sa strane", naravno osim u slucaju da dodje do curenja glavnog tanka (650l) sto je onda vec peezdarija epskih razmjera :shock: ... nadamo se da nece :mrgreen:

zato - klocne, sve oko 8cm (noge+lim+klocne+nosaci do pocetka namotaja) pa ako bas bude toliko poplavilo, gjaba mi i odvojni trafo :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Uto lis 29, 2013 11:34 pm

...konacno mali napredak...

nakon sto smo za produzeni vikend (plus ponedjeljak) prezivljavali epidemiju bubonske kuge (kojom nas je najvjerojatnije pocastio najmladji clan donesavsi uzrocnika iz vrtica) te ne-spavanja-poradi-rikanja-na-keramiku-na-sve-tjelesne-otvore (TM), danas, zdravstveno preporodjeni, usudismo se nesto i raditi...

trenutno stanje, bole prsti, peku ogrebotine...al neka, nista druze, ko nokti...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la Dean » Uto lis 29, 2013 11:48 pm

A šta ti rade one 4 moje lampe na produžnjaku?
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Uto lis 29, 2013 11:50 pm

:lol: cekaju da ih zamijenim za nesto kod tebe u radijoni :think:

i ima ih 5 ;)
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Pet stu 01, 2013 9:42 pm

... nisam imao zivaca sjedit `nako cijeli dan a bome niti sutra lovit po susjedstvu da mi izrezu komad laserom... pa ...

na kraju se ispostavilo da nemam vise brzog epoxija vec jedino onog sto stvrdnjava u roku 3-5 sati, pa se sve svelo na zalijepi i sjedi `nako :)

instrument je ovaj:

http://www.ebay.com/itm/111071858633?ss ... 1497.l2649" target="_blank

vise mi se svidjelo ubacit ga na frontu nego samo tinjalicu kao indikaciju da je sprava "ukljucena" :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la pamook » Sub stu 02, 2013 9:42 pm

:D

proba...

dok cekam da mi stignu kucista za rastalne osigurace (ona za montazu na šasiju), ostatak je zavrsen i u probnom pogonu... trenutno samo moja welcome back to the seventies lampa, ali ... sljaka :P

sutra premjerim napon(e) i eventualno kalibriram voltmetar... i u pogon :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Odvojni trafo 1kW

PostPostao/la Edison » Sub stu 02, 2013 9:49 pm

Bome si ga lijepo skutijao... :clap:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost