Pokušavam napraviti "pametni " sklop sa regulacijom napona od 0 do 300 Volti, 100mA, s tim da regulaciju vršim preko digitalnog potenciometra AD5259, koji je linearnog tipa 100 K.
E sad...
Baza mi je bila shema koju koristi Elvis u tube testeru, ali mislim da to neće ići samo tako, jer je tamo pot od 470 kila spojen na 300V, što mislim da nije dobro.
Ima li kakva duša?

