PCB od sipi Mu-Follower predpojačala

PCB od sipi Mu-Follower predpojačala

PostPostao/la audio kutak » Sub lip 28, 2014 12:54 pm

edit... zaboravih: pločice se poklanjaju!!

radi se o preampu MOSFET-trioda Mju folover verzija, više detalja na
http://www.diyaudio.rs/topic/5251-mosfet-trioda-mju-folover-verzija/

sipi_preamp.JPG


pločice su došle! :hail: polemljene su 95%, treba samo par kondića i bs170 polemiti

sada samo treba selektirati bs170 .... jel ima tko da mi objasni kako to najlakše napraviti sa unimjerom i
što manje okolnih dijelova??

3 rezervirane na starom forumu
1 sam ja uzeo sebi


još je 1 ostala... ima li zainteresiranih?

za detalje.... šibnite ovdje ili na PM
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: audio kutak; Uto srp 01, 2014 7:34 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la ilimzn » Sub lip 28, 2014 12:58 pm

S unimerom tesko ali recimo Ok za prvu aproksimaciju ako ima diodni tester.
Spojis + unimera na zajedno spojen G i D, minus na S. Zapamtis koju brojku pokaze (bit ce blizu maksimumu koji unimer moze pokazati, ovisno o selekciji BS170 mozda i preko maksimuma u kojem slucaju treba pametniji etup za testiranje!(. Alternativa ti je da na jednu plocicu stavis pinove od profi podnozja tako da mozes mijenjat MOSFETe i jednostavno mjeris u realnim uvjetima.
ilimzn
 
Postovi: 1200
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la audio kutak » Sub lip 28, 2014 2:17 pm

na pločici fale svi kondovi od 10uF !! to morate sami nabaviti i polemiti!

ne znam kako je rade to zamislio, 2x 4,7uF smd-a u paraleli pa zalemiti, no, nema mjesta odozdola za tako nešto.

tranzistore BS170 ću poslati nakon mjerenja... po dogovoru....
Zadnja izmjena: audio kutak; Pon lip 30, 2014 5:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la audio kutak » Sub lip 28, 2014 7:42 pm

ostala još jedna pločica....

edit... zaboravih: pločice se poklanjaju!!

Uvjet je da se nešto s njima i napravi.... da ne stoje u ladici... ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la audio kutak » Ned lip 29, 2014 1:22 am

pločice su sve podijeljene.. šaljem ih budućim vlasnicima po dogovoru....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la ilimzn » Ned lip 29, 2014 11:39 pm

Ajd malo bolje procitaj sto ti je taj prijedlog. Je li to simbol za MOSFET?
ilimzn
 
Postovi: 1200
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la audio kutak » Ned lip 29, 2014 11:59 pm

je, skužio sam tek nakon tvog napisa.... to je simbol J-FETa
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la ilimzn » Pon lip 30, 2014 5:15 pm

Dakle s tin za MOSFET neces nis izmjerit
ilimzn
 
Postovi: 1200
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: PCB od sipi-jevog preampa

PostPostao/la audio kutak » Pon lip 30, 2014 5:48 pm

poslana mi je kriva slika, tako da onu gore mičem da se nebi netko "zaletio" i mjerio... ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PCB od sipi Mu-Follower predpojačala

PostPostao/la audio kutak » Uto srp 01, 2014 7:33 pm

pločice poslane u Rijeku i Sl.Brod... ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Sljedeće

Vrati se na: Prodajem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju