Evo kolega, ako ti kaj pomaže (slušam s HAD Maestralom III).
Ja sam imao Grado SR 60 i SR 80 sa onim i i bez i. Moram priznati da su meni bile bolje SR 60 - SR 80 su mi bile u nekim djelovima kreštave. Trenutno imam Grado 325is, ali one su ti ipak skuplje od onog što ti tražiš
Imao sam, a nešto još uvijek imam Sennheiser HD580, HD650 - slične po karaktere i malo imaju taj što neki nazivaju Sennheiserovski zvuk.
HD800 - 250 Ohm-a - Jako analitične i da bi svirale kako spada stvarno im treba dobro pojačalo.
Sennheiser HD424 600 Ohma i HD424 2kOhma - ove vintage sluške su mi stvarno odlične i veselio sam im se više nego nekima ovdje puno skupljima - mislim da ih ima još par kolega tu s foruma i nije bez vraga - jedino što su stare i teško ih je naći pogotovo ove od 2kOhma.
AKG K702 - Imaju taj AKG zvuk koji je detaljan, ali meni dugoročno naporan, meni definitivno najudobnije.
AKG K240DF 600 Ohma - isto jako zanimljive stare sluške, ali malo dosadne.
AKG K140 600 Ohma - nemam neki poseban komentar, ali neloše slušalice.
Beyerdynamic DT 880 600 Ohmske - Slušalice koje koštaju dosta manje od Sennheiser HD600 i 650, a po meni ne zaostaju puno, nekima smetaju krištavi visoki ponekad, ali to se s lampama izgladi malo.
Uglavnom ja bih išao s visokoohmskim slušalicama, ostavljaš si više prostora za igranje kasnije, a nije uopće istina da ih je baš tako tjerati.
Možeš ti natjerati lampe da se spuste ispod 32 Ohma, ali damping faktor ti baš neće biti neki s 32 Ohma (ne baš neka kontrola slušalica) zato je po meni bolje ići na visokoomske slušalice.
Moja preporuka ti je svakako ako se uspiješ dokopati negdje ovih Sennheiserica HD424 za siću to uzeti - jako zanimljive slušalice i stvarno nenaporne za dugoročno slušanje i za kikiriki lovu imaš puno uživancije. Imao/imam, probao ono gore i ovo ti je moj topli savjet.
http://www.headfonia.com/sennheiser-hd410-hd414-hd424/" target="_blank