Interkonekt od 4 m

Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Dacho » Sub sij 03, 2015 3:34 pm

Kao sto naslov kaže trebao bih interkonekt od 4m duljine. Naime posto imam aktivne monitore kao primarne zvučnike i Proceed preamp (poklonio mi Sv.Nikola...:-)) trebao bi to povezati da malo nezgodnom dužinom kablovi je zbog smještaja zvučnika koji ne može biti drugačiji.
Za sada imam neke profi kablove od 4m i probavao sam još par iz autoakustike te dužine.
Probao sam i UTP u originalnom stanju (onaj neki narandžasti) i Suprin Ply 3.4 terminiran kao RCA....
Sve je to manje vise slično i bez velike razlike u zvuku. Ima li tko ideju sa cim se po igrati i napraviti tako dugačak interkonekt? Terminacija je RCA sa ove strane.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tom_hifi » Sub sij 03, 2015 3:39 pm

RCA kablovi takve dužine će imati poveći kapacitet i biti dosta zahtjevan teret za izvor zvuka. Osobno bih koristio buffer na izvoru i uradio interkonekte od srebra pošto imaju znatno manji kapacitet. ~20pF/metar (ako ih dobro napraviš :) ).
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Dacho » Sub sij 03, 2015 3:43 pm

Zahtjevan teret u kom smislu,...degradacije zvuka u nekom segmentu ili?!
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la tom_hifi » Sub sij 03, 2015 3:50 pm

Mislim, najidealnije bi bilo da uopće nema kablova, jel :) E sad, kabel takve dužine predstavlja određeni teret izvoru zvuka, tj. njegovu izlaznu dijelu i ukoliko nije dovoljno jak da se nosi sa kapacitetima koliko dugih kablova, dolazi do degradacije zvuka. Uglavnom, osobno bih koristio buffer (sljedilo) ukoliko izvor zvuka ga nema. Ili balansirane, no, to tebi nije u igri.
Zadnja izmjena: tom_hifi; Sub sij 03, 2015 3:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Edison » Sub sij 03, 2015 3:51 pm

Dacho, Suprin Ply 3.4 je zvucnicki kabel. Kud ces s tim za interkonekt?

Nabavi nekakav kabel za interkonekte u rinfuzi i terminiraj ga. Kabel jest malo duzi i moze biti malo problema, ali samo ako pretpojacalo, ili ono sto ga goni, nije kvalitetno. Treba ti pretpojacalo koje na izlazu ima nisku impedanciju i kroz ciji izlazni stupanj protice malo veca struja. To je potrebno da se savlada poveci kapacitet koji ce takav interkonekt imati. Ako ti pretpojacalo nije tih karakteristika, mozda bi na izlaz trebalo staviti kakav jaci buffer.

Lako ces sazanti da li ti pretpojacalo i interkonekt prave probleme. Ako su probematicni, prvo sto ces izgubiti su visoki tonovi.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Dacho » Sub sij 03, 2015 4:02 pm

Edison napisao:Dacho, Suprin Ply 3.4 je zvucnicki kabel. Kud ces s tim za interkonekt?

Nabavi nekakav kabel za interkonekte u rinfuzi i terminiraj ga. Kabel jest malo duzi i moze biti malo problema, ali samo ako pretpojacalo, ili ono sto ga goni, nije kvalitetno. Treba ti pretpojacalo koje na izlazu ima nisku impedanciju i kroz ciji izlazni stupanj protice malo veca struja. To je potrebno da se savlada poveci kapacitet koji ce takav interkonekt imati. Ako ti pretpojacalo nije tih karakteristika, mozda bi na izlaz trebalo staviti kakav jaci buffer.

Lako ces sazanti da li ti pretpojacalo i interkonekt prave probleme. Ako su probematicni, prvo sto ces izgubiti su visoki tonovi.

Gubitak visokih mi malo i je problem jer sam probao sve spojiti sa Kimber PBJ od 1m i to je naravno znatno kvalitetnije.
Ma Supru Ply sam probavao tako bezveze i povučen informacijom da neki Hr dobavljači na moj upit o kablovima u rinfuzi preporučuju zvucnicki kabl terminiran kao interkonekt!!??!
Kako mogu saznati koji su naponi na izlazu iz preampa, u tehničkim podatcima Pise:
Max. output (XLR) 10 V rms
Max. output (RCA) 5 V rms
Analog output impedance: 10 Ohm
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Edison » Sub sij 03, 2015 4:19 pm

Dacho napisao:Kako mogu saznati koji su naponi na izlazu iz preampa, u tehničkim podatcima Pise:
Max. output (XLR) 10 V rms
Max. output (RCA) 5 V rms
Analog output impedance: 10 Ohm


Pa imas dovoljno visok napon na izlazu, a i izlazni otpor je 10 Ohma, sto je jako nisko. Prema podacima, reklo bi se da se radi o balansiranom poluvodickom pretpojacalu. Trebalo bi to dati i dosta struje...

Probaj naci kabel koji sam po sebi ima nisku kapacitivnost.
Ne bi bilo lose saznati i ulaznu impedanciju pojacala u zvucnicima.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la Dacho » Sub sij 03, 2015 5:29 pm

Našao sam podatak o pojačalu u zvučnicima, 1.2V i 47kOhm je ulaz...!
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la pinco » Sub sij 03, 2015 6:16 pm

http://www.audiofil.net/forum/forum_pos ... =9047&PN=1

Evo zanimljva tema od pok. trsata....
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Interkonekt od 4 m

PostPostao/la joe dalton » Ned sij 04, 2015 2:34 pm

tom_hifi napisao:RCA kablovi takve dužine će imati poveći kapacitet i biti dosta zahtjevan teret za izvor zvuka. Osobno bih koristio buffer na izvoru i uradio interkonekte od srebra pošto imaju znatno manji kapacitet. ~20pF/metar (ako ih dobro napraviš :) ).


Kakve veze ima materijal vodiča s kapacitetom?
Kapacitet ovisi isključivo o dielektriku i geometriji (površini i razmaku) elektroda.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju