Jeftin trik za okruglo upuštanje

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la tubeman » Ned tra 28, 2013 6:16 pm

Kod mene (na buvljaku) uvijek ima toga kod barem dva "dobavljača".
Mogu u subotu pogledati cijene pa kome bude trebalo .....
Još jedna važna stvar.
Treba točno znati za koju dimenziju vijaka se nabavlja "upuštalo".
Nije dobro nabaviti najveće, pa vjerovati da će teorijom 45 stupnjeva odgovarati za sve dimenzije naniže.
Postoj jedan dio glave (na najširem dijelu) koji nije do kraja "kutni" već je cilindričan pa se vijak baš ne može precizno izravnati s površinom ako se ne primijeni alat odgovarajuće dimenzije On je kod manjih vijaka gotovo nezamjetljiv ali je ipak tu.
To će reči da treba nabaviti upuštala barem za najvažnije dimenzije (M3, M4 i M5) - (ekvivalentne dimenzije glave).
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la tubeman » Sub svi 04, 2013 10:32 am

Bio na buvljaku i pronašao nešto upuštala :).
Uzeo sam par ovih univerzalnih, pa ako kome bude zanimljivo mogu mu ih prepustiti.
Čovjek ih ima još pa nije problem.
Ovi bi trebali biti još bolji od onih troperih.
Nema razloga da mu ne vjerujem jer i jedne i druge ima po istoj cijeni - 15 kn komad.
Popodne ću ih isprobati pa javim iskustva :)

Dakle, ako kome štogod od toga treba, neka se javi ili pričeka TF kada ih mogu donijeti pa se tada može donijeti odluka.

Ovi su najmanji (promjer tijela 8 mm). Ima i većih te vrlo velikih.

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la audio kutak » Sub svi 04, 2013 3:45 pm

meni jedan komad, molim... ;)

a koliki su ti veći? cijena? ak je ista (slična), može i jedan veći.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la Dean » Sub svi 04, 2013 4:02 pm

to je za drvo.... :whistle:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la tubeman » Sub svi 04, 2013 5:03 pm

To sam i ja prvo pomislio ...
Čovjek kaže da nije, a i isprobao sam, doduše na Al limu.
Ne bih rekao da me mulja jer sam mu predobar kupac i predugo se znamo.
Mogu sljedeći puta uzeti koji troperni pa kome kaj paše .....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la audio kutak » Sub svi 04, 2013 6:55 pm

troperni svijetli kao sa slike koji si prije postao? radije onda to...

onda može... broj imaš pa me zvrcni kada budeš tamo... ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la Dean » Sub svi 04, 2013 7:56 pm

E Tubeman tvoj je bolji, moj ne svjetli :lol:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la tubeman » Sub svi 04, 2013 8:13 pm

He, ti si manje ozračen :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la micro » Sub svi 04, 2013 9:26 pm

Dean napisao:to je za drvo.... :whistle:


Zasto im kvaris raspolozenje :lol:

Takodje i ona 2 crna upistaca su mi malo sumnjiva, sa prethodne strane.

A ona 2 sto je pamook slikao su za obradu dosjeda recimo za ventile i slicno , ja bih rekao.
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Jeftin trik za okruglo upuštanje

PostPostao/la Edison » Sub svi 04, 2013 10:01 pm

tubeman napisao:Dakle, ako kome štogod od toga treba, neka se javi ili pričeka TF kada ih mogu donijeti pa se tada može donijeti odluka.

Ovi su najmanji (promjer tijela 8 mm). Ima i većih te vrlo velikih.

Slika


Ponesi jedan na TF, meni ce biti dobar. :)
Ako zaboravim na to, podsjeti me da ga ne vuces dzabe nazad...
Hvala unaprijed.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost