A sada ozbiljno: Nije mi baš potpuno jasno kako instrument koji pokazuje primarnu (dolaznu) struju pokazuje NULU, ako je VARIAC priključen na mrežu?! Samo idealni trafo nema nikakvu struju bez opterećenja, a ovaj varijak ipak spada u našu realnu, "zemaljsku" kategoriju pa bi morao pokazati neku struju praznog hoda?!