LesFaul napisao:Ajd dobro, ako ovo nece nitko neka bar kaze sto se s time moze napravit!...
Izlazni stupanj sa 12E1 (CV345) koja ima u triodnom spoju dozvoljenu ukupnu (A+G2) disipaciju od ~37W, strminu od ~14mA/V, faktor pojačanja od ~5 puta i unutrašnji otpor od ~360-400 Ohma (što je puno manje od 300B !):
Triodni spoj (G2 na anodu preko ~100 Ohma/1W) SE-ClassA pojačala i spominjani izlazni trafo (~5 kOhma):
-Katodni prednapon: Ub=440V, Rk=1 kOhm/15W (ili bolje ~20W), Rg1=~220kOhma (uz dodatni "grid-stoper" od ~1kOhm/CC); Ia+g2~90mA, Pout~8-9W
-Fiksni prednapon: Ub=350V, Rk=1 Ohm (za mjerenje katodne struje), Rg1=100kOhma (uz dodatni "grid-stoper" od ~1kOhm/CC); Ia+g2~90mA, Pout~8-9W
Iako mnogi elektronku 12E1 smatraju sličnom sa KT88, ona to nije i u triodnom spoju ima puno linearniju karakteristiku te puno manji unutrašnji otpor od nje.
