Mrežni filter, razvodna kutija

Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 08, 2015 1:26 pm

Filter je došao do mene preko Davorina,a ako se dobro sjećam, bio je u napajanju računala od pošte ili telekoma ili tako nešto. Radi se ozbiljnom komadu opreme koji u sebi zapravo sadrži 4 filtera; jedan za nulu i po jedan za svaku od fazi (izvorno je namjenjen za trofaznu mrežu), a svaki može podnjeti struju od 25A.

Skutijao sam ga u kućište starog Riz-ovog mono izlaza od 150W, a spojio sam ga na način da filter za nulu, filtrira nulu (logično ha :snooty: ), a faza je spojena na ulazni dio sva tri fazna filtera, tako da sam zapravo dobio tri filtera čija ukupna struja može biti 25A zbog filtera na nuli. Na ulazu u filter od nule je automatski osigurač od 25A a na ulazu u svaki filter od faze je automatski osigurač od 6A. Znam da je onaj osigurač od 25A na nuli nepotreban, ali imao sam ga doma a zgodan mi je za spojiti vrlo izdašan kabel filtera na 2,5mm kabel pa eto...
Na stražnjoj strani sam stavio šest utičnica, po dvije za svaki filter.
Sada kada se je filter pokazao vrijednim truda, moram napraviti novu prednju ploču za kučište, arazmišljam da montiram i voltmetat i ampermetar...

E da... efekt...;
Dakle, do sada nisam bio baš uvjeren u filtere i slične điđe, ali sada...
Razlika prije i poslje, pa, teško mi je opisati, možda najbolje opisati reakciju supruge (koja je dežurna žrtva, iako je hifistički promašaj :mrgreen: ), kada sam joj pustio muziku (Nick Cave & The Bad Seeds/Kylie Minogue, Where the wild roses grow, čula pjesmu na istoj opremi i glasnoći prije) složila je facu :shock: i povikala -Stišaj! Šta je ovo!?
Doživjela je jedu vrstu "information overkilla" :lol: , dakle u prvom trenu je izjavila da joj je čak bilo neugodno, kada sam sjeo ja poslušat isto, I dalje to bio moj hi-fi, ali sada ima tu puno više hm, recimo detalja, kao kad slušaš muziku pa ti se pričini da zvoni netko na vratima, dakle sada se čuje puno više "šuškalica" udaraljki i općenito zvukova koje su "tiše u mixu"

DSCN4114.JPG


DSCN4118.JPG


DSCN4122.JPG


A opravio sam časkom i visoki kraj mrežni kabel :lol:

DSCN4116.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Schultz » Čet lis 08, 2015 1:55 pm

Wow... Vrlo uredno si to složio.... Nema betona ni čeličnih profila za pruge... Vrlo hifistički... Bravo....

Već neko vrijeme se bavim mišlju o mrežnim filterima ali ne stignem sve....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 08, 2015 2:05 pm

Schultz napisao:Wow... Vrlo uredno si to složio.... Nema betona ni čeličnih profila za pruge... Vrlo hifistički... Bravo....

Već neko vrijeme se bavim mišlju o mrežnim filterima ali ne stignem sve....


Bold 1. Još. :lol: :lol:

Bold 2. Dođi, odnesi, probaj, vrati. :D Pa onda kemijaj ako uvidiš smisao (i nađeš vrijeme) Tu te razumijem, ovo sam radio gotovo dva mjeseca, sve na kratko kada sam uhvatio po pola sata lufta :doh: . Ja, kao što sam rekao, nisam vjerovao u to, pa sam se tješio da će ako ništa šuma od nekoliko produžnih kabela biti reducirana. Ispao je dvostruki dobitak. :dance:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Edison » Čet lis 08, 2015 2:51 pm

Master of disaster napisao:Filter je došao do mene preko Davorina,a ako se dobro sjećam, bio je u napajanju računala od pošte ili telekoma ili tako nešto.

... kada sam sjeo ja poslušat isto, I dalje to bio moj hi-fi, ali sada ima tu puno više hm, recimo detalja, kao kad slušaš muziku pa ti se pričini da zvoni netko na vratima...


Ne valja filter. Trebalo bi se cuti kao da ti zvoni telefon, a ne na vratima, jer je filter iz telekoma. ;)
S 25 Ampera jos ce ti zazvonit i inkasator HEP-a... :lol:

Inace... :clap: :clap:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 08, 2015 3:03 pm

Kvrapcu, znao sam. Predobro da bi bilo istinito :doh: :doh: u pravu si ako je iz telekoma, trebalo bi mi se činiti da zvoni telefon a ne zvono od vrata.
:D :D :D :D

Hvala što si mi rekao, odoh sada žicat susjeda da kad čuje da slušam muziku brzo dođe zvonit na vrata. Onda ću znat da je filter dobar i da mi se ne čini da netko zvoni na vrata.
:lol: :lol: :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la deleted user » Čet lis 08, 2015 3:27 pm

Ako ovo ne ugradis, djaba si krecio!

http://www.ebay.com/ulk/itm/321801609597

:mrgreen:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 08, 2015 3:54 pm

Vdiš, vidiš, zgodno :think: , samo ja više volim kazaljke, pa... :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 08, 2015 4:06 pm

Jel ti se više sviđa ovakav vintage izgled?
MoD.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 08, 2015 4:22 pm

E, to! To mi se sviđa.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Mrežni filter, razvodna kutija

PostPostao/la deleted user » Čet lis 08, 2015 4:52 pm

Master of disaster napisao:Vdiš, vidiš, zgodno :think: , samo ja više volim kazaljke, pa... :D


Ako ne svijetli plavo nije hifa! :naughty:
Zadnja izmjena: deleted user; Čet lis 08, 2015 5:13 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju