Dojadilo mi kod frenda fotoovjetljivat' pločice (tih 3-4 puta u životu) pa sam odlučio napraviti si nekakvu vlastitu.
Odmah na početku postavih nekoliko uvjeta:
- da je što nepreciznije izrađena, jer preciznost pojede 3 puta više vremena pri izradi;
- da su unutra LED UV diode, a ne lampe
- da je napravljena od dijelova pronađenih u radionici (ništa ne kupovati!)
- da je dimenzije 160x200, tj da stane velika pločica ili dvije euro formata
- ne treba biti dvostrano osvjetljivanje
E pa počeo od ovoga: "lenjir" + mediapan stranica koja je ostala od kuhinjskog marifetluka.

Pa kad se sve to ispili, onda izgleda ovako:

Umjesto stakla sam koristio pleksiglas. Pametniji od mene tvrde da bolje propušta UV svjetlo, a još kad se lagano pobrusi, još bolje raspršuje svjetlo po sebi. Ljubi ga deda.
Prelakirao običnim crnim sprejem iz boce (metallic effekt), a zbog svojstva upijanja mediapana, dobije se zanimljiva tekstura. Postavljanje alu profila koji će to sve držat da se ne raspadne:

Pola kutije:

Napredak je očit. Postavljene i spužvaste nogice:

Pogled unutra gdje će biti smještene LED-ice:

A evo i poklopca:

Unutar poklopca će biti smještena sva elektronika (osim samih LED-ica). Tako da se vrlo jednostavno može pristupiti ako nešto krepe --> riječ je o radioničkom uređaju
.The magic box:


Ovo je na kraju poravnato
... ali zakleo sam se da neće biti precizno. Tako da mi je pojelo dodatni sat.


Postavljen plex:

... slijedi kasnije i nastavak ...


