Schultz napisao:Koliko su bitni otpornici od 10ohma...? Tj da preformuliram pitanje....
Imam nešto otpornika od 10 ohma (malo) i nešto otpornika od 12 ohma (više) pa me interesira da li ukupni otpor te linije može biti recimo 44 ohma umjesto 40 ohma... Mislim da da jer to je u tolerancijama +- 10% ali bolje da pitam, jel' te?
Ukoliko je unutrašnji otpor ispravljača s transformatorom jako mali, dovoljno je imati 10-ak ili 20-ak Ohma ukupnog otpora, a razlika između 40 Ohma (4x10) i 48 Ohma (4x12) nije značajna (kao niti vrijednost od 44 Ohma, vjerojatno 2x10+2x12 Ohma).
