Ton generator XR2206

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Dean » Uto stu 26, 2013 4:00 pm

Da malo dignem temu...
Nabavio sam MAx 038. Tip kaže da su iz RS -a. Neki Njemac, nije sa Ebaya. Valjda nije fake.
E sad.. Ja bi radio sa tim. Znam da su neki već radili sa tim čipom, pa eto...ako ima kakav link.... Na "najboljem prijatelju" ima puno toga, ali što izabrati?
Naravno da ću dodati i fenkvenc metar, tako da to bude jedan kompaktni uređajčić za široke mase...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la micro » Uto stu 26, 2013 5:04 pm

Koliko si platio komad max038.


Ja postavio u proto board AD9833 koji je nesto slicno ovom max-u samo nesto novije.

Ja bih da pitam sta treba da napisem za kontrolu istog, tocnije da li samo da mijenja frekvenciju ili je potrebno i fazni kut da se mjenja jer ima mogucnost od 0,1 stepen , takodje da li treba ikada "sweep frequency".
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Dean » Uto stu 26, 2013 5:30 pm

micro napisao:Koliko si platio komad max038.


Ja postavio u proto board AD9833 koji je nesto slicno ovom max-u samo nesto novije.

Ja bih da pitam sta treba da napisem za kontrolu istog, tocnije da li samo da mijenja frekvenciju ili je potrebno i fazni kut da se mjenja jer ima mogucnost od 0,1 stepen , takodje da li treba ikada "sweep frequency".


15€ komad...
Naravno da kod kineza ima i jeftinije, ali se čip više ne radi, pa je to vrlo vjerojatno sve fake...
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto stu 26, 2013 5:46 pm

Biti će uskoro i update sa moje strane. Neki dijelići za sam generator koji su mi falili su nabavljeni,samo fale stabilizatori za napajanje,izraditi PCB i nakon toga se može krenuti u lemljenje.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet sij 10, 2014 12:16 am

"uskoro" se odužilo na preko mjesec dana. Ali evo trafo je nabavljen i sada se može krenuti u izradu.
Napajanje je napravljeno od 7812 te multiplikator kapaciteta poslije njega. Kutija je dar jednog forumaša i mislio sam ju upotrijebiti za nešto drugo ali viš vraga ko stvorena za ovaj projektić. Uz kutiju sam dobio i par kvalitetnih rotacionih preklopnika te multiturn pot od Bournsa(20k) koji taman paše za ovaj projekt. Još samo fali multiturn trimer za poštelavanje ali umjesto njega sam stavio običan dok mi ovaj ne dođe sa ebaya. Nadam se da bi se ovaj vikend mogla bravarija srediti. Zapravo mi fale bočne stranice koje iako imam ne pašu mi u koncept pa bi trebao izraditi nove.

XR2206 ton generator.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet sij 10, 2014 9:20 pm

Evo napredak od danas, samo bravarija. Falili mi šarafi da prišarafim drugi BNC.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Dean » Pet sij 10, 2014 10:41 pm

Khadgar2007 napisao:Evo napredak od danas, samo bravarija. Falili mi šarafi da prišarafim drugi BNC.

Fali tebi i koja daska, ... mislim na kutiji sa strane....
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la tubeman » Pet sij 10, 2014 11:27 pm

I što misliš, kako će taj ružni uređaj (ne vrijeđam namjerno tu riječ) raditi ??????
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Dean » Pet sij 10, 2014 11:31 pm

Bez ona 4 šarafa; nikak :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet sij 10, 2014 11:43 pm

Nemam pojma kako će raditi Tubemane. Bitno je da imam neki ton generator na lageru. Ako je problem ča nije max038 ili neki kvalitetniji onda ne znam ča da kažem. Kao što sam rekao nebrojeno puta nisam sam smislio da idem raditi sa tim integrircem već mi ga je Harkonen preporučio a ne vidim zašto njemu ne bi vjerovao.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju