Ton generator XR2206

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la s@ki » Pet sij 10, 2014 11:47 pm

mene iskreno jako zanima koliko će to stabilno bit.
Ovako mi djeluje prilično usko a visoko i sklono klimanju pri pokušaju upravljanja... no tko sam ja da sudim
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet sij 10, 2014 11:57 pm

Ima jedna caka S@ki,ako ona ne upali koji je problem staviti uređaj vodoravno,natpise ionako neću stavljati dok sve ne bude isprobano i gotovo. Na onu bočnu stranicu koja ide dolje mislio sam prišarafiti 4-5cm široki željezni flah ili nešto drugo da malo oteža dno i smanji vjerojatnost prevrtanja, osim toga i trafo ide na tu bočnu stranicu.

Inače stari mi ima ovaj uređajčić, icom-202 radiostanicu koja je također okomita i veoma sličnih dimezija kao ova kutija i u zadnjih 30tak godina koliko ga posjeduje nikada mu se nije desilo da ga prevrne a iznutrica je krcata i nema nikakvo dodano otežanje na dnu kutije.
icom202.jpeg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri sij 22, 2014 2:28 pm

Danas je izvršeno opalenje. Ispitani su prvo naponi, onda uboden xr2206. Nije bilo dima,zujanja i sličih popratnih pojava. Sve radi kako treba barem na prvu ruku,malo sam se igrao sa mijenjanjem frekvencije,amplitude,pilasti/sinusoida/kvadratni i sve to radi. Kada ubodem još NE5532 na izlaz onda ću se malo više sa time igrati jer za sada nemam u funkciji BNC izlaze pa jednom rukom držim sondu drugom pipkam po gumbićima na skopu i generatoru. Koaksijalac je RG58 i to neki sa li-la masom, i onda jučer kada sam ga zalemio na pločicu i konektore kopam po ladici tražeći neku tanku žicu i naletim na RG58 ali sa bome pravom masom koja je baš gusto pletena. :doh: Ali ako može služiti i na 2m frekvi onda će valjda biti dobar i ovdje. :lol: Mislio sam radi fleksibilnosti staviti neki tanki kabelčić(4-5mm) koji stari ima ali ima dva ista i ne zna niti on niti piše na njima koji je 50 a koji 75 omski,možda nije niti bitno ali kada je konektor 50omski onda da stavimo i takav kabel.

XR2206 ton generator 2.jpg


XR2206 ton generator 3.jpg


Kasnije slijede slikice signala na raznim frekvencijama i amplitudama.

edit:
Kada dovršim i ono test pojačalo sa tda2030 ide se u Zagreb do Maltusa(budući da mi je on najbliži) na uspoređivanje sa njegovom opremom da se vidi kakvo je ovo sranje koje sam napravio. :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la davorin » Sri sij 22, 2014 3:01 pm

Khadgar2007 napisao:...Nije bilo dima,zujanja i sličih popratnih pojava. ...

Što je to uobičajeni uvod? :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri sij 22, 2014 8:35 pm

Imao ja mali foto-session sa skopom kao glavnim manekenom,a ton generator je bio zadužen za šminku. :lol: signali na 300kHz,13kHz,1kHz,100Hz i 25Hz,svaka frekvencija po tri slike. Bome ima zanimljivih rezultata, pogotovo kvadratni signal koji znam da je kvadratni samo po tome jer ima poseban BNC na šasiji. :lol:

Na diyplayu piše frekvencija.
300kHz signali pravokutni.jpg


300kHz signali sinusoida.jpg


300kHz signali trokut.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la tubeman » Sri sij 22, 2014 8:42 pm

Frekvenciju si mjerio temperaturnom sondom :?:

Hebeš 300 KHz.
Daj ti pokaži 20 KHz i to kvadrate, jer sinus i trokut nisu baš reprezentativni za to.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri sij 22, 2014 8:47 pm

466 verzija sa DM44 unimerom ima mogućnost da mjeri frekvenciju signala,pogledaj u specifikacije skopa.

Kvadrate imam na 13kHz, ajde poslije večere ili sutra ću onda staviti i nešto na 20kHz.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la micro » Sri sij 22, 2014 9:33 pm

Izgleda da ti je ta tekova sonda nesto vrlo lose pojela kad pokazuje takvu cetvrtku na 300k, koliko me sjecanje sluzi XR2206 ima na toj frekvenciji ipak neke traljave cetvrtke a ne pijane sinusoide, provjeri sonde.
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la s@ki » Sri sij 22, 2014 9:42 pm

PA reče čovjek lijepo:

Khadgar2007 napisao:vidi kakvo je ovo sranje koje sam napravio. :mrgreen:



Sorry khad, morao sam :)

Jel moguće da si smrdao nešto sa sondama, mjernim područjem i sl ili stvarno taj čipić ima tako "korisni" pravokutni signal?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ton generator XR2206

PostPostao/la davorin » Sri sij 22, 2014 10:02 pm

Treba iskontrolirati PULL-UP otpornik(vrijednost) koji je spojen na izlaz pravokutnog signala iz integrirca prema +polu napajanja i ispravnost preklopnika kojim se selektira vrsta izlaznog signala (kao da ne odvaja sinusni/trokutasti signal od odvojnog pojačala kod izbora pravokutnog?!). Ako je sve to ispravno, moguća je neispravnost sonde (iako sumnjam da maksimalna razdešenost kompenzacije može ovako djelovati na signal relativno niske frekvencije!?).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost