Remote pot

Re: Remote pot

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ožu 02, 2014 12:50 am

Moje također limitirano znanje kaže da fali samo neka elektronika za pokretanje pota, releji,h-most,možda nešto treće. Koliko kužim na pcb-u su izlazi sa dekoderskog čipa i sada samo trebaš naći dva izlaza na kojima je napon kada se koristi tipka za volume up/down, i onda na te izlaze spojiš tu elektroniku za pot.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Remote pot

PostPostao/la kaligula » Ned ožu 02, 2014 1:59 am

LesFaul napisao:Pitanje je sto mi jos nedostaje izmedju tog dekodera i Alps motoriziranig pota kako bi to radilo? Ajmo znalci, moje znanje je u tome smijeru poprilicno limitirano!


Na pločici je PIC16F690. Sa njega je izveden ICSP konektor J1 ako ga netko slućajno želi preprogramirati.
Konektor J2 je output, kojeg izvodi na dva našina, i to asinhrono na pinu Tx kako bi ga spoija putem RS-232 s nekim drugim uređajem,
i također paralelno na pinove ACT, D0, D1 i D2.
ACT je indikacija da li je na daljinskom koji taster pritisnut ili ne.
D0, D1 i D2 je 3-bitni binarni broj koji daje podatak koja je tipka pritisnuta.

Za pogon motorized pota trebala bi još jedna pločica koja bi koristila ova četiri pina i davala izvršenje na pot. To je vrlo jednostavna pločica i ako si zainteresiran nacrtat ću ti shemu.
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 425
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: Remote pot

PostPostao/la micro » Ned ožu 02, 2014 9:10 am

Paralelni izlaz sa tog dekodera mozes rijesiti i sa diskretnim IC kolima tipa 74xx, i to samo ove 4 tipke , za glasnocu i one dvije za promjenu kanala. Ona 5 tipka menu mozes upotrijebiti ako imas isprogramiran mikrokontroler koji dekodira podatke sa paralelnog ili serijskog porta , pretpostavljam to raditi diskretnom tehnikom bi bilo jako kompleksan uredjaj, sto bi znacilo nesto kompleksnije komande trebas mikrokontroler ali ti treba i displej da bi to radilo.

U biti ako znas sta dobijas na paralelnom portu nije problem isprogramirati i neki jeftini mikrokontroler(pic) da nesto radi ako prepozna sekvence na izlazu tog paralelnog porta i serijskog ali nema podataka za serijski port na kojoj brzini itd...

Takodje ako je taj NEC kod tog daljinskog sa ebaya kompatibilan sa NEC kodom od tvojih daljinskih jer koliko je meni poznato za philips koji ima vise varijacija svojih kodova RC5,RC6 koji nisu isti.

Sta bi ti htio sa tim daljinskim , kontrola DC motora na potenciometru i kontrola releja za ulaze?

Kako je kaligula rekao na paralelnom portu imas samo 3 bitnu informaciju ,odnosno imas 7 kombinacija na paralelnom izlazu.
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Remote pot

PostPostao/la deleted user » Ned ožu 02, 2014 10:25 am

kaligula napisao:Za pogon motorized pota trebala bi još jedna pločica koja bi koristila ova četiri pina i davala izvršenje na pot. To je vrlo jednostavna pločica i ako si zainteresiran nacrtat ću ti shemu.


Hvala na iscrpnom objasnjenju, imao sam takav odokativan dojam svega skupa iz procitanih podataka o samom dekoderu ali daleko od ovakvih detalja. :clap: Itekako sam zainteresiran. Ono sto bi u pocetku sigurno koristio je volume up i down za Alps motorpot te mute odnosno stand-by, ovisno o tome sto je spojeno preko relea. Kasnije bi eventualno razmisljao o dodavanju opcije input select ukoliko bi postojala mogucnost i takve opcije prosirenja nacrtanog sklopa.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Remote pot

PostPostao/la deleted user » Ned ožu 02, 2014 10:37 am

micro napisao:
Takodje ako je taj NEC kod tog daljinskog sa ebaya kompatibilan sa NEC kodom od tvojih daljinskih jer koliko je meni poznato za philips koji ima vise varijacija svojih kodova RC5,RC6 koji nisu isti.

Sta bi ti htio sa tim daljinskim , kontrola DC motora na potenciometru i kontrola releja za ulaze?

Kako je kaligula rekao na paralelnom portu imas samo 3 bitnu informaciju ,odnosno imas 7 kombinacija na paralelnom izlazu.


Upravo zbog toga sto dosad nisam nasao nekakav zgodan remote sa samo par tipki s Philips kodom nisam niti zavrsio plocicu koju mi je napravio s@ki (vidjeti prvi post ove teme i pdf u prilogu). I naravno, zbog toga sto sam lijen. :mrgreen:

Ovaj aluminijski remote od Apple-a sam dobio na poklon jer je frend igrom slucaja kupio dva. Isti radi po NEC standardu i zbog toga cijela prica. Ovaj remote koji dodje u kompletu s dekoderom nebi ni koristio, eventualno kao backup.

U postu prije sam objasnio za sto bi koristio ovu skalameriju. Micro, zhvaljujem na ostalim danim korisnim informacijama i savjetima!
Zadnja izmjena: deleted user; Ned ožu 02, 2014 10:38 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Remote pot

PostPostao/la kaligula » Ned ožu 02, 2014 10:38 am

LesFaul napisao:
kaligula napisao:Za pogon motorized pota trebala bi još jedna pločica koja bi koristila ova četiri pina i davala izvršenje na pot. To je vrlo jednostavna pločica i ako si zainteresiran nacrtat ću ti shemu.


Hvala na iscrpnom objasnjenju, imao sam takav odokativan dojam svega skupa iz procitanih podataka o samom dekoderu ali daleko od ovakvih detalja. :clap: Itekako sam zainteresiran. Ono sto bi u pocetku sigurno koristio je volume up i down za Alps motorpot te mute odnosno stand-by, ovisno o tome sto je spojeno preko relea. Kasnije bi eventualno razmisljao o dodavanju opcije input select ukoliko bi postojala mogucnost i takve opcije prosirenja nacrtanog sklopa.


E onda moraš obaviti slijedeće:
Spoji tu svoju napravu na +5VDC i GND. Uperi daljinski i kucaj.
kad pritisneš bilo koju tipku morao bi ACT pin biti ON (+5VDC prema masi).
Za svaku tipku sa daljinskog očitaj pinove D2, D1, D0.
I prikaži u tabeli D2, D1, D0 = Tipka...
Moguće kombinacije su:
000 = nije pritisnuto ništa
001 = Tipka 1
010 = Tipka 2
011 = Tipka 3
100 = Tipka 4
101 = Tipka 5
110 = Tipka 6
111 = Tipka 7
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 425
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: Remote pot

PostPostao/la deleted user » Ned ožu 02, 2014 10:52 am

kaligula napisao:
LesFaul napisao:
kaligula napisao:Za pogon motorized pota trebala bi još jedna pločica koja bi koristila ova četiri pina i davala izvršenje na pot. To je vrlo jednostavna pločica i ako si zainteresiran nacrtat ću ti shemu.


Hvala na iscrpnom objasnjenju, imao sam takav odokativan dojam svega skupa iz procitanih podataka o samom dekoderu ali daleko od ovakvih detalja. :clap: Itekako sam zainteresiran. Ono sto bi u pocetku sigurno koristio je volume up i down za Alps motorpot te mute odnosno stand-by, ovisno o tome sto je spojeno preko relea. Kasnije bi eventualno razmisljao o dodavanju opcije input select ukoliko bi postojala mogucnost i takve opcije prosirenja nacrtanog sklopa.


E onda moraš obaviti slijedeće:
Spoji tu svoju napravu na +5VDC i GND. Uperi daljinski i kucaj.
kad pritisneš bilo koju tipku morao bi ACT pin biti ON (+5VDC prema masi).
Za svaku tipku sa daljinskog očitaj pinove D2, D1, D0.
I prikaži u tabeli D2, D1, D0 = Tipka...
Moguće kombinacije su:
000 = nije pritisnuto ništa
001 = Tipka 1
010 = Tipka 2
011 = Tipka 3
100 = Tipka 4
101 = Tipka 5
110 = Tipka 6
111 = Tipka 7


Nisam jos narucio ovaj dekoder, samo sam trazio info hoce li to raditi ono sto meni treba. Prema informacijama koje sam dobio, ne prostaje mi nista nego kliknuti "buy it now"! :D

Inace, tocno takav binarni output navodi u manualu:

http://www.sure-electronics.net/download/MB-SM12111_Ver1.0_EN.pdf

Naravno, kad stigne stvarcica iz Kine "iscitat" cu output Apple remotea. Imas vec sad otprilike ideju koji bi se sklop/pic koristio pa da ne moram cekat nego da narucim i to odmah?
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Remote pot

PostPostao/la kaligula » Ned ožu 02, 2014 11:00 am

Evo, pogleda sam i ja taj manual.
Ne trebaš ništa mjeriti. Ono šta sam očekiva mjerenjem nalazi se u tabeli 2-2. u manualu.
3-bit decoder 74HC138 sve rješava. Možemo složiti shemu i izraditi ovaj modul dok čekaš kineza.
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 425
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Re: Remote pot

PostPostao/la deleted user » Ned ožu 02, 2014 11:03 am

kaligula napisao:Evo, pogleda sam i ja taj manual.
Ne trebaš ništa mjeriti. Ono šta sam očekiva mjerenjem nalazi se u tabeli 2-2. u manualu.
3-bit decoder 74HC138 sve rješava. Možemo složiti shemu i izraditi ovaj modul dok čekaš kineza.


Svaka cast, valjda ce stic kroz nekih 2-3 tjedna. Kad stignes, okaci shemu ideje. :dance:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Remote pot

PostPostao/la kaligula » Ned ožu 02, 2014 5:42 pm

Evo, shema u bojicama. Bar lipo izgleda ako ne bude radila! :D
U shemi nije prikazano, ne zaboravi napajanje 74HC138.
Nožica 8 na GND, nožica 16 na VCC, odnosno +5V.

ALPS driver.jpg

Onaj otpornik sa G1 na masu je 10K.
U biti, mogla bi se nožica G1 spojiti direktno na masu, bez spajanja na ACT.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ništa ne radi šta neznaš kako radi!
Avatar korisnika
kaligula
 
Postovi: 425
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:03 am
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost