Edison napisao:Tesko je reci. Ne zna se sto radis, ne zna se ulaz, izlaz, sto ces uopce preklapati... To moras sam smisliti, jedino ti znas cijeli sklop...
na ulazu je 400 v DC (ili 300v, to sada nije bitno) i 50-100 mA maksimalno a na izlazu je "trošilo"
volio bih da kod uključenja napon bude recimo 200v nakon 30 sec 300 v pa onda nakon 30 sec 400v
eto, jednostavnije ne mogu iznesti ideju, preklapati će se taj napon od max 400 v i max 100 mA, to je nekih 40VA
sonny napisao:Kasnjenje se najjednostavnije odradi s recimo BS170, dva otpornika i jednim malim elektrolitom. To te kosta doslovno par kuna....
nije meni problem uzeti jedan 555 i srediti kašnjenje nego problem kako to spojiti u postepeno dizanje napona
u svakom slučaju, molim da mi nacrtaš kako si to zamislio sa BS170 ili da mi daš neki link da proučim malo