Koji unimer / LCR kupiti?

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la pamook » Pon lip 16, 2014 12:54 pm

Dean napisao:Us6a, ali i njih je teško naći nove....


ebo to, daj neki ruski :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la deleted user » Pon lip 16, 2014 1:26 pm

Evo ima ovaj slovenski:

Slika

BTW, ima li netko za ovu Iskru MA3032 mozda "navodilo za uporabo" ili bar shemu u kakvom pdf ili slicnom formatu??? tubeman??? :mrgreen:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la pamook » Pon lip 16, 2014 1:30 pm

..izgleda će bidne ipak Fluke.... 175.... :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la pinco » Pon lip 16, 2014 1:32 pm

Dean napisao:Us6a, ali i njih je teško naći nove....


:lol:

Iman kutiju za njega ako zatriba :mrgreen:
Iskre su OK bile dok nije bilo boljega u nas, skupo i bez zaštita, mala nepažnja i ode......
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la pinco » Pon lip 16, 2014 1:37 pm

pamook napisao:..izgleda će bidne ipak Fluke.... 175.... :think:


Kad je bal, nek je s maskama :mrgreen:
Ja iman početni model 110, nema ni strujno podrućje, al jednostano je dobar... Kad već imaš mogućnost neće ti bit ža kad ga kreneš koristit. Virujen da su i ostale profi marke u tome rangu....
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 680
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la Dean » Pon lip 16, 2014 5:36 pm

Može ovi? Novi su, ali i njih ćeš teško naći... :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la audio kutak » Pon lip 16, 2014 5:59 pm

ekipo, baš vadite čovjeku mast !?! :lol: :lol:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la joe dalton » Pon lip 16, 2014 6:00 pm

pamook napisao:..izgleda će bidne ipak Fluke.... 175.... :think:


Koristim Fluke, ali da ga ne "dužim" u firmi vjerojatno ga nikada ne bi kupio za hobi upotrebu.
Imam i jedan "H.G.L." koji sam kupio za hobi. I sasvim je dobar za te potrebe.
Da me ne shavtiš krivo, Fluke su odlični profi uređaji. Koristim i koristio sam razne izvedbe još od studentskih dana, znači preko 20 god. I nemam zamjerke osim da mi se čine preskupi za hobi. A za to ima dovoljno dobrih i jeftinijih uređaja.
Uostalom kao i što se tiče ostalog alata. Postoji profi alat, hobi alat i jeftino smeće iz samoposluge. Pa biraj.
Onaj UNI-T iz Chipoteke mi se čini ok. Za soma kuna ukupno kupiš odličan unimer i još dobar LRC metar.
Fluke 175 će te doći duplo više (pretpostavljam). Trajat će ti cijeli život.
Kako god odlučiš nećeš pogriješiti.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la pamook » Pon lip 16, 2014 6:35 pm

@Dean - krasne drvenjare :D ... prije koju godinu sam naletio na dva komada u relativno dobrom stanju, ali je lik trazio 500kn za oba :shock: ... i jos nije mogao dat R1 :lol:

@Joe - thx za naputak i misljenje :obscene-drinkingcheers: ... trenutno ni sam jos nisam nacisto, ali sve vise naginjem "kupi jednom za svagda" jer mi se pruzila mogucnost.... a nasao sam 175-icu na akciji za 1550kn sa PDV-om, sto je pristojna cijena za taj model, a na rubu troskovnika mi je :P ... jest da je za hobi upotrebu preskup i vjerojatno totalni overkill, ali...

idem jos kopat... virtualno, naravno :mrgreen:

:obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Koji unimer / LCR kupiti?

PostPostao/la tubeman » Pon lip 16, 2014 6:46 pm

LCR?
Mjeri sve živo. Žalosno je što je precizniji od mnogih današnjih :(
Slika

Šalu na stranu, Što god nabaviš biti će dobro. Puno razmišljanja dovodi do sumnje i neodlučnosti.
Ono što sigurno ne treba a diže cijenu, je mogućnost spajanja na računalo :)
To do sada NIKADA nisam trebao :)
No, sumnjam da će crv "neizostavne potrebe" dozvoliti da instrument bude bez toga :) :)

Najbolje je vidjeti u Chipoteci što trenutno imaju, jer izbor im je u pravilu velik a cijene su OK.
Ja sam , iz čiste znatiželje, kod njih prije nekog vremena uzeo UNI-T UT70A koji dođe cca 100 Eura i nudi praktički sve što treba.
Jedina mana mu je što se sam gasi nakon timeouta i ne hebe ga puno mjeriš li što u tom trenutku ili ne :)
No i to nije neka velika greška.
RLC radi dosta dobro, a sva ostala mjerna područja su vrlo široka.

Druga varijanta je npr CONRAD kod kojeg račun ispostavlja firma u HR pa tako nema baš nikakvih problema s PDV-om (nema ga niti u slučaju bilo koje druge firme u EU). (Plaća se u kunama, isporuka u 2-3 dana).

Razlika može biti eventualno u tome KOJI PDV će biti obračunat. U svakom slučaju može se odbiti.

Ako planiraš potrošiti 1000 kn, uzmi nešto za TAJ iznos, ako planiraš 1500, onda uzmi za 1500.
UVIJEK vrijedi ona: "Koliko para toliko muzike". Vrijedi li pri tome FLUKE 3-4 puta veću cijenu za približno iste performanse, moraš procijeniti sam.
Lijepo je imati "marku", ali pitanje je koliko će ona donijeti više, i koliko će nula biti precizniji.
A nepažnjom će se skuriti i on :(

Imam doma dosta "high end" mjernih uređaja (meni su samo kolekcionarski zanimljivi) ali pitanje je koliko oni nama kao (ipak) amaterima mogu i trebaju pružiti.
U cijeni dosta sudjeluju opcije koje definitivno NIKADA nećemo ili nećemo moći koristiti.

Pored svih tih kerefeka NAJRADIJE koristim stari Grundigov komplet kakav se nekada (do kraja devedesetih) koristio u njihovom razvoju i servisima.
Nekako se uvjeravam da, ako su bili dobri za te svrhe, biti će dobri i meni :)
To što nemaju digitalno pokazivanje nije nikakva mana. Dapače.

Dio "kompleta":
Slika
Slika
Slika

Ovaj "komplet" sadrži praktički sve što treba za audio mjerenja.
Treba dodati još samo neki osciloskop te signal generator.

Eh da, vidim da si napisao nešto kao "invensticija za cijeli život".
Zaboravi to. Kad tad ćeš osjetiti potrebu za nekoliko specijaliziranih instrumenata.
Takvih instrumenata za "cijeli život" sam kupio najmanje 10, a skurio načisto nisam niti jednog.
Samo se motaju po stolu i traže da im svake godine zamijenim baterije :) :)
I opet ću kupiti kojeg jer crv radi......
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost