Zmajz napisao:A da se vi vratite iz amerike uevropu i počnete koristiti decimalni sustav, ha?
Slazem se. AWG sistem je vrlo nepraktican za bilo kakvo racunanje, preracunavanje, a niti nama te brojke predstavljaju nekakve poznate vrijednosti, uvijek treba koristiti konverzijske tablice. Dok za, recimo, zicu od 0,2mm, 0,8mm ili 1,5mm imamo prilicno jasnu predodzbu o kakvoj zici je rijec... AWG11 ili AWG29 mi bez tablica ne govore gotovo nista...
